Aktualitet

Aktualitet

4 June, 2018

Ja si t’i mbroni fëmijët nga dielli

PËR FËMIJËT, MË I PËRSHTATSHËM ËSHTË AI NË FORMËN E KREMIT: ZGJAT MË SHUMË DHE KA NJË EFEKT MË TË MADH MBROJTËS SESA PRODUKTET E TJERA NËSE FËMIJA PËR SHEMBULL ËSHTË BIOND, LËKURËBARDHË DHE ME SY TË QARTË, SUGJEROHET NJË ... Më shumë »

June 04, 2018 0
2 June, 2018

Ermal Meta ndez sheshin “Skënderbej”

Qershori ka nisur me një super koncert në Sheshin “Skënderbej. Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta erdhi mbrëmjen e kësaj të shtune me një koncert për të gjithë adhuruesit e tij të cilët kishin mbushur sheshin. Fillimisht ishin Marsela ... Më shumë »

June 02, 2018 0


28 May, 2018

Era Istrefi pushton New York-un

Për herë të parë në historinë e futbollit, këngën zyrtare të kampionatit më të rëndësishëm të këtij sporti, do ta këndojë një shqiptare. Me siguri do të mbetet një bashkëpunim historik ky i Era Istrefit me Will Smith dhe ... Më shumë »

May 28, 2018 0
12 May, 2018

PËRKRAHJA E KËNGËTARIT EUGENT BUSHPEPA NË EUROVISION, ËSHTË PËRKRAHJA NDAJ SHQIPËRISË, PËRKRAHJA NDAJ GJITHË BASHKËKOMBASVE KUDO JETOJMË

Nga Pierre-Pandeli Simsia. Sonte në mbrëmje, nata finale e Festivalit Evropian të Këngës, Lisbona, 2018. Tre shqiptarë këndojnë në festival dhe përfaqësojnë tri shtete të ndryshme: Eugent Bushpepa, përfaqëson Shqipërinë. Eleni Foureira, përfaqëson Qipron. Ermal Meta, përfaqëson Italinë. Gjigandi shqiptar i skenës, Eugent Bushpepa, i ... Më shumë »

May 12, 2018 0


9 May, 2018

Gjigandi shqiptar i skenës, këngëtari i talentuar Eugent Bushpepa, përfaqësuesi i Shqipërisë në Eurovision, ndezi sallën e madhe të Altice Arena, në Lisbonë, Portugali, 2018, duke u kualifikuar për të kënduar në natën finale.

Nga Pierre-Pandeli Simsia Të jesh spektator pjesëmarrës në Festivalin e madh të këngës europiane, është një kënaqësi shumë e madhe që do dëshiroja çdo njeriu t’i jepet rasti për të shijuar ato emocione të mëdha, atë kënaqësi, atë ndjenjë të ... Më shumë »

May 09, 2018 0