12 Responses to “Humaniteti në vepër”

 1. Miftari thotë:

  Sa me afer me Xhaxhin aq me afer Atedheut,Respekt dhe pershendetje te sinqerta!

 2. senat baftiari thotë:

  Pershendetje

  Xhaxhi Avzi ju pershendes pikesepari,jeni te mrekullueshem…
  Xhaxhi Avzi ,me ra ne sy nje familje nga fshati Novoselle e Tetoves,e cila ishte ne kushte jashtezakonisht te veshtira jetesore,ku dita dites nuk ja arinte me i ushqyer femijet kryefamiljari Xhelal Arifi,i cili nuk kishte as shtepi- ku shtepia ishte e shpuar nga te gjitha anet dhe sa here qe biente shi apo bore kerkojshin ndonje strehim per te mos i kapluar te ftohti. Kjo familje me ra ne sy nga http://www.tetova1.com,”Jeta ne kushte te mjerueshme?!” ku ishte edhe nje video e lansuar aty….
  Xhaxhi, kisha dashur qe te tregohemi edhe njeher vigjilent ne,komuniteti shqipetar i Danimarkes, ndaj ketyre familjeve te cilat lypsin ndihnen tone….ju kisha lutur qe te m’i pergjigjeni thirjes sime dhe t’i dalim ne ndihme edhe kesaj familjeje….me respekte

  Senat Baftiari
  e-maili: seno_baftiari@yahoo.com

 3. Naimi thotë:

  JU LUTEM ME KONTAKTONI SA MA PARE NE CELULARIN 646-533-5323
  ne LIDHJES me ndihmat per ZOTRI MUHAMET KUKAJ

 4. qamil abazi thotë:

  jam nje qytetar nga ferizaji i cili jetoj ne han te elezit kumuna me er e kosoves jam i burgosen politik me vjen shum keq per kta njerz qe kwrkojn ndihm por me se shumti duhet ti vjen marre qeveris qe nuk eshte ne gjendje tju ndihmojn popullin por ka shum njerz qe e kaN GJENDJEN E MJERUSHME SI KY ZOTERIA PO TE VINI DHE TE ME VIZITON MUA SE NE QFAR GJENDJE JAM UN DHE FEMIJET E MI SE KU BIEN TE FLEJN SI NE SHEKULLIN 10 E JO NE SHEKULLIN E 21 JAM I PLAGOSUR VESHKEN E KAM JEK JETOJ ME NJE NDIHM SOCIALE PREJ 80 ERO PO QKA TE BAJ I SHKRETI UN E TE TJERE JU KISHA LUTUR NE QOFSE E LEXONI KETE MESAZH TMA BENI NJE VIZIT DHE DO TA VERTETONI GJENDJEN TIME EKONOMIKE JU FLM NUMRI I TELEFONIT 044 325 592 JAM BABA I 9 FEMIJEVE JAM PERJETUS NE MASAKREN E BURGUT TE DUBRAVES

 5. qamil abazi thotë:

  JU KUTEM TE ME PERKRAHENI SE JAM NE GJENDJE TE VESHTIRTE JETES KISHA DESHIR QETE VINI NE HAN TE ELEZIT DHE TE MA BENI NJE VIZIT DHE TA VERTETONI JETEN TIME SE SI JETOJ UN JAM QAMIL ABAZI HANI ELEZIT RRUGA DESHMORET E KOMBIT NUMER TELEFONI 377 044 325 592

 6. Shkurta thotë:

  pershendetje

  ju pershendes perzemersisht xhaxhi avzi jeni te mrekullueshem si staf i radios me te preferuar. Kisha pas deshir nese kini mundsi tandimoni nje familje 9 antarshe jeton ne kushte mjaft te mjerushme ne komunen e Drenasit familja ime eka ndimuar kit familje mjaft er me ushqim ka pasur dit kur femijet e ksaj familje kan ardhur kan kerkuar buk jetojn me nje ndim sociale prej 80 eurove. kisha pasur deshir ti vizitoni kta femij eti ndimoni se paku ta ndimoni per kit fest te kurban bajramit ti gezoni keta femij me respekt
  SHKURTA
  mundsisht me kontaktoni ne kit numer 044-532-319

 7. shkurta thotë:

  pershendetje per stavineradioprojektit

  ndegjova per radion e juaj jeni te mrekullueshem mundsisht ju kisha lutur ta vizitoni nje familje 9 antarshe ne komunen e drenasit jeton ne kushte mjaft te mjerushme me nje ndim sociale prej 80 euro ikemi ndimuar shum er ksaj familje me gjera ushqimore sipas mundsive ju kisha lutur ti ndimoni ksaj familje per kit fest te bajramit ti gezoni kta femij mundsisht me kontaktoni ne kit numer telefoni

  044-532-319
  me respekt shkurta

 8. qamil abazi thotë:

  pershendetje per stavineradioprojektit

  ndegjova per radion e juaj jeni te mrekullueshem mundsisht ju kisha lutur ta vizitoni nje familje 9 antarshe ne komunen e Hanit Te Elezit ne kufirin me shkup jeton ne kushte mjaft te mjerushme me nje ndim sociale prej 80 euro ku kan 3 femij ne shkoll krie familari i kesaj familje i plagosur gjat masakrimit te burgut te dubraves dhe veshken te jekur ju kisha lutur ti ndimoni ksaj familje per ket sezon te dimrit te cilet dhe femijet ne shkoll i shkon me kepuca te shkume dhe femijet tjer ashtu dalin ne rrug pa mbathje gezoni kta femij mundsisht me kontaktoni ne kit numer telefoni
  044 325 592

  • ZEQIR HOXHA thotë:

   UNE UROJ JU SI RADIO SAPO PASH QE PER FAMILJEN QAMIL ABAZIT AJO FAMILJE MERITON SEPSE QAMIL ABAZI KAHUMB VESHKEN SINJE ISH I BURGOSUR I CILI JETON NE KUSHTE TE VSHTIRA MJERIM MENJE PRAST SOCIAL 80ERO KUMBAN FAMILJEN 9ANTARSHE,UNE SINJE ISH LUFTAR I UQK TANI INVALID LUFTE KERKOJ QEZERI IM TE SHKO TEK RADIO JUJ DHETE HAS NE VESH TENJE BAMIRSI QETA NDIMON KET FAMILJE SEPSE MERITON.TA NDIMONI,ZOTI QOFT MEJU DH EMBES MESHPRES SEDO DEL NDOJ SHPIRTBARDH DONATOR TI NDIMOJ.KSAJ FAMILJES NGA HANI ELEZIT QAMIL ABAZID DHE MESIDE ABAZIT ,SKAM KUSHTE UNE SEPSE JAM INVALID LUFTE DHE VET JETOJ ME QIRA SEPO TE KISHA FORC FIZIKE EPSE JO DHE EKONOMIKE DOKISHA BER SADOPAK NJE NDIHM ME IDAL KASAJ FAMILJE ME RESPEKT NGA UNE ZEQIR HOXHA INVALIDI LUFTES QE KJO FAMILJE TE NDIMOHET PERMES ZERI TUAJ

   • naile ahmeti thotë:

    ju pershendes per zemersisht dhe ju uroj pun te mbar zoti e bekoft popullin shqiptar dhe radion e juaj jeni te mrekullushem un jetoj me me 13 familje ne fushen e pajtimit prishtin deshiroj ju si radio te vini dhe ta shihni ralitetin se ne qfar gjendje jetojm nuk po kerkoj ndihm po te vini ta beni nje vizit se ne qfar gjendje jetojm ne nje kontinjer 4 antar mirpo vetem zoti po na i len ment ne kok se qfar jete bejm ne as shtazet nuk e bajn jetojm me 50 euro social ketu ketu jemi ne pergjithsi te smur ne deshirojm edhe nese deshiron dikudh te na ndihmoj ti tregoj se jetojm 13 familje prishtin fusha e pajtimit

 9. bernari thotë:

  ju uroj fat ne pun ju bej thirrje qe te shkoni dhe ti vizitoni familjet ne fushen e pajtimit prishtin dhe ta shihni ralitetin se si jetojn femi te smur pa buk mjerim kerkoj tju ndihmoni sipas mundsive zoti do tju ndihmoj juve

  • butrinti thotë:

   jetoj ne gjendje te rend ekonomike nuk kam as shtepi jetoj ne nje kontinjer ne prishtin qe 10 vite kurse familja ime kanjetuar gjithmon pa shpi ku kan mujt te strehohen jemi 2 vllezer ne ket bot kurse ne boten e vertet i kam edhe 1 vlla dhe ni moter kan vdekur nga kushtet e veshtira nuk kemi pas mundsi as per ti sheruar kurse babi dhe mami jan te smur nuk punojn jetojm me 50 euro social kam deshir ta kem nje shtepi edhe nese vdes nasht po mos te vdes ne kontinjer numri i telefonit kerkoj nga radio humaniteti te vi dhe ta sheh ralitetin ne nje kontinjer jetoj krejt i shkatrrum kush me ndihmon mu zoti e shperbleft 044402946

Dërgoni një mesazh

*