Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/4/8/1/radioprojekt.dk/httpd.www/wp-content/themes/remix/functions.php on line 73 Kush jemi Ne – Radio projekt 21

Kush jemi Ne

Radio Projekt 21 eshte radio shqiptare ,me qender ne Kryeqytetin danez ,Kopenhage ,qe eshte drejtuar qe nga fillimi nga nje staf shqiptar . Kjo radio filloi transmetimet e saj me daten 9 qershor 2001. Qe ne fillimet e saj u percaktua ,si nje ure lidhese ne mes te shqiptarve kudo gjinden ne mergate,por edhe nje lidhje e mire me trevat shqiptare. Ajo ishte e mbeshtetuar nga ana financiare, nga komuna e Kopenhages dhe Ministria e Kultures ,kjo deri ne vitin 2017,ku ju nderpre licenca ,per mos rregullimin ne kryesine e radios ,ku kerkohej qe Kryesia e saj te kishte me shume perfaqesues nga Komuna Kopenhage. Eshte nder radiot e para qe ka filluar ne internet ,qe nga viti 2004 ,ku ka bere nje pune te shkelqyer ne grumbullimin e ndihmave ,per familjet me nevoja te theksuara ekonomike ,ne ndihme te familjeve te veteranve te luftes dhe te femijve jetim. Por njekohsisht ka ndihmuar edhe persona e sidomos femije ,per te bere operacione jashte vendelindjes ,ne spitalet me te njohura europiane. Ka ndihmuar ne ndertim e shtepise te nje familjeje deshmori . Por dhe shume aksione te tjera humanitare dhe vazhdon ta beje ate ne vazhdim. Nga janari 2018 ,radioja eshte vetem ne vale satelitore dhe te internetit . Per momentin ana financiare ,mbulohet nga vete degjuesit e saj  dhe stafi .

PROJEKT 21

STAFI DREJTUES

Shpetim Xheladini – Timi

Pergjegjes i radios , Moderator i dites se Shtune ,por njekohsisht merret dhe me mirembajtjen dhe perkujdesjen e teknikes.

Luigj Shkodrani

Gazetar ,moderator i dites se Premte dhe te Diele, ne studion Nr. 2.

Hatixhe Ismaili

Gazetare ,moderatore e diteve te Hena ,Marte dhe Merkurre , ne studion e Shkupit.