Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/4/8/1/radioprojekt.dk/httpd.www/wp-content/themes/remix/functions.php on line 73 Anita – Radio projekt 21

Anita

22 March, 2018

Anita Take

Anita Take këngëtare shqptare, ka lindur në Korçë më 2 prill 1934. Ajo ka spikatur që në moshë të re për vokalin e saj të veçantë. Në moshën 17-vjeçare, në vitin 1951, është emëruar si këngëtare profesioniste në Filarmoninë ... Më shumë »

March 22, 2018 0


22 March, 2018

Anita Bitri

Anita Bitri (Prapaniku) (8 janar 1968, Sarandë – 19 tetor 2004) këngëtare shqiptare dhe fituese e Festivalit i 29-të i Këngës në RTSH.

March 22, 2018 0