Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/4/8/1/radioprojekt.dk/httpd.www/wp-content/themes/remix/functions.php on line 73 Hoxha – Radio projekt 21

Hoxha

22 March, 2018

Nazmije Hoxha

Nazmie Hoxha lindi më 25 tetor 1952 në Gjonaj të Hasit të Prizrenit dhe vdiq më 5 maj 2007 në Prishtinë. Nazmie Hoxha ishte këngëtare e popullarizuar e muzikës popullore shqiptare në vitet 1970-2000. Si fëmijë i pëlqente interpretimi dhe ... Më shumë »

March 22, 2018 0


22 March, 2018

Naile Hoxha

Naile Hoxha lindi në Shkodër më 31 dhjetor 1934, këngëtare e muzikës popullore shqiptare. Artiste e Merituar. Disa nga këngët më të suksesshme të saj që kanë pasur sukses jo vetëm në Shqipëri, ishin “Xhamadanin kuq si gjaku”, “Moj ... Më shumë »

March 22, 2018 0


22 March, 2018

Eliza Hoxha

Eliza Hoxha kreu shkollimin fillor dhe të mesëm në Prishtinë, ndërsa studimet i përfundoj jashtë shtetit në vitin 1996. Pas një qëndrimi të gjatë në Blegjikë, Eliza u kthye në Prishtinë ku edhe po bëhej gati për lansimin e ... Më shumë »

March 22, 2018 0


22 March, 2018

Amir Hoxha

Amir Hoxha është këngëtarë italian, kushëriri i Ana Oxes. Ka origjine shqiptare, tani jeton dhe punon në Itali. Lindi në 14 prill 1974 në Tiranë. Ai ka hyrë me sukses në tregun italian, me një CD të ri me ... Më shumë »

March 22, 2018 0