Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/4/8/1/radioprojekt.dk/httpd.www/wp-content/themes/remix/functions.php on line 73 Irini – Radio projekt 21

Irini


22 March, 2018

Irini Qirjako

Irini Qirjako është një këngëtare popullore e folkplorit shqiptar nga Finiq. Ajo është një nga këngëtaret më të famshme popullore në jug të Shqipërisë. Ajo këndon më shumë këngë popullore toske dhe kryesisht potpuri të vetë-kompozuara.

March 22, 2018 0