Home

Lajme

Merita Halili tregon sekretet që Vaçe Zela i mësoi për tu bërë këngëtare

No Comments Intervista Lajme

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili e cila prej 23 vitesh jeton në Amerikë me familjen, mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin “Rudina”.

Këngëtarja si rrallë herë foli dhe për jetën e saj private

Ajo tregoi vështërsitë që ka kaluar në vendin ku ajo sot jeton për të mos thënë se i ka përjetuar shumë keq.

Gjithashtu këngëtarja e njohur foli dhe në lidhje me legjendën e muzikës shqiptare Vaçe Zela e cila sot nuk jeton më.

Merita tregoi se si Vaçja i mësoi asaj se si të këndonte dhe si të sillej në skenë.

‘Ajo i mëshonte shumë mënyrës se si duhej të sillej në skenë. Mua më thoshte gjithmonë: Nuk e ke brenda interpretimin.Që kur të hysh në skenë duhet të hysh me qëllimin se si ti kënaqish njërëzit në sallë. Do jenë 1 mijë apo 2 mijë njërëz në sallë që presim ti kënaqim’.

Gjithashtu bilbili i muzikës popullore shtoi:

’Vaçe thoshte mos dil çdo ditë në televizor. Dil këndo çdo ditë para publikut por ja para të njejtit. Sot e shikojmë të njëjtin personazh mëngjës, drekë dhe darkë. Vaçja ishte kundër kësaj gjëje. Jo se nuk i donte intervistat’ rrëfeu Merita Halili.

© SYRI.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags: ,