Home

Lajme

Sërish konkurrencë për këngëtaret shqiptare

No Comments Argëtim Thashetheme

Të enjten janë zbuluar nominimet e Billboard Music Award 2019. Dhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë marrë respektivsht 2 dhe 3 nominime.

Dua është nominuar në kategtoritë Top New Artist, Billboard Chart Achievement Award dhe Top Dance/Electronic Song me bëshkëpunimin ‘One Kiss’ me Calvin Harris.

Ndërsa Bebe është nominuar në kategoritë Top Radio Song dhe Top Country Song me bashkëpunimin “Meant to Be” me Florida Georgia Line.

konica.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags: ,