Home

Lajme

Përfaqëson Australinë në ‘Miss World’, njihuni më shqiptaren që rrëmbeu zemrat e të huajve me fizikun e saj

No Comments Aktualitet Lajme

Klea Memaj është shqiptarja e zgjedhur nga kontinenti australian për t’i përfaqësuar në ‘Miss World’.
Përfaqëson Australinë në ‘Miss World’, njihuni më shqiptaren që rrëmbeu zemrat e të huajve me fizikun e saj Klea Memaj, shqiptarja e përzjedhur në Australi për t’i përfaqësuar në Miss World. 16 Maj, 2019 14:18
AUSTRALI– Një patriote e zjarrtë, që nuk harron kurrë traditat, zakonet dhe gjuhën shqipe, Klea Memaj është vajza shqiptare me origjinë nga Malësia që është zgjedhur nga juria australiane për kompeticionin e madh “Miss World”.

Ajo jeton prej vitesh në Australi dhe ka marrë pjesë në kompeticionin e bukurisë duke u përzgjedhur mes shumë konkurentesh. Lajmin e ka ndarë në rrjete sociale bloggeri i njohur, Olti Curri ku ka publikuar foton e bukuroshes, mbi të cilën shkruan:

“Kjo është Klea, vajza shqiptare që do të përfaqësojë Australinë në Miss World”.

Po t’i hedhim një sy të shpejtë profilit në Instagram të vajzës bukuroshe me origjinë shqiptare, Kleas vëmë re se sa të pranishme e ka origjinën, ku çdo këngë që dëgjon apo shkrim që bën është në gjuhën shqipe.

Featured image of article: Përfaqëson Australinë në ‘Miss World’, njihuni më shqiptaren që rrëmbeu zemrat e të huajve me fizikun e saj
(R.L/Dosja.al)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *