Home

Lajme

GEZUAR DITELINDJEN RADIO PROJEKT 21

No Comments Argëtim Histori

SI SOT 18 VITE ME PARE RADIO PROJEKT 21 NE DANIMARKE , NE ORA 16.00 KA FILLUAR TRANSMETIMIN E PARE NE GJUHEN SHQIPE DHE NUK ESHTE NDALUR PER 18 VITE, DUKE SJELLE PROGRAME TE NDRYSHME ARTISTIKE , NJE NDER ME TE QELLUARIT KA QENE EMISIONI “FEMIJET NE ETER “, KU PER FAT TE KEQ SOT NUK SHKON, KJO JO NGA STAFI I RADIOS, POR NGA PRINDERIT E FEMIJVE QE NUK JANE TE INTERESUAR AQ SA DUHET.

DUHET DITE SE NGA KJO RADIO PER 15 VITE ME RADHE JANE BERE FESTIVALET E FEMIJVE , KU NE KRYE TE TYRE KA QENE ORGANIZATORI HAVZI SULEJMANI – XHAXHI DHE SHPETIM XHELADINI !

KJO RADIO KA FILLUAR TRASMETIMET NE INTERNET NDER TE PARAT RADIO SHQIPE. PO ASHTU ESHTE SHQUAR EDHE PER KONTRIBUTET E DHENA PER HUMANIZEM , QE SHUME RADIO TE TJERA I DRUHESHIN TI HYNIN KESAJ RRUGE ! KA NDIHMUAR , FAMILJE TE DESHMORVE, FEMIJE JETIM,PER OPERACIONE TE NDRYSHME DHE SHUME E SHUME AKSIONE TE TJERA HUMANITARE DERI TEK KARROCAT ELEKTRIKE .PUNA E KESAJ RADIO ESHTE KOLOSALE DHE MERITON NJE LEVDATE TE MADHE !

NEPERMJET KETYRE RRJESHTAVE PERSHENDESIM DREJTORET E KESAJ RADIO QE NGA NAIM JUNMIU, DREJTORI I PARE E RADIOS, HAVZI SULEJMANI – XHAXHI DHE SHPETIM XHELADINI – TIMI !

FALEMNDERIT PER DREJTIMIN TUIAJ , NE SAJE TUAJ RADIO VAZHDON DHE SOT TRASMETIMIN E PROGRAMEVE TE SAJ EDHE PSE ME PAK VESHTIRESI EKONOMIKE , POR QE DO TE ECE PA NDALIM ! FALENDEROJME TE GJITHE BASHKEPUNTORET QE KANE QENE TE SHUMTE QE I JANE BASHKUAR RRUGES !

NJE PERSHENDETJE TE VECANTE MERITON DHE ANALISTI YNE ABDYL TANUSHAJ QE ME SHUME PROFESIONALIZEM KA SJELLE NE VALET E RADIOS ANALIZAT POLITIKE TE ZHVILLIMEVE NE TROJET SHQIPTARE !

RESPEKT PA FUND PER GJETHE PUNEN E TIJ ! NJE FALENDERIM SHKON DHE PER ATA QE NA KANE MBESHTETUR NE RRUGEN TONE PER 18 VITE ME RADHE ! JU FALEMNDERIT DHE ZOTI JU A SHPERBLEFTE ! GEZUAR DITELINDJEN E 18-TE RADIO PROJEKT 21 , NE KOPENHAGE – DANIMARKE !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *