Home

Lajme

O’Connell: Dua Lipa krenaria e Britanisë dhe Kosovës

No Comments Aktualitet Lajme

Gjatë qëndrimit të saj në Kosovë Dua Lipa bashkë me babain e saj Dukagjin Lipën kanë vizituar ambasadën e Britanisë në Kosovë ku takuan edhe ambasadorin O’Connell, shkruan lajmi.net.

Ylli i muzikës po bën njëkohësisht dy shtete krenare me sukseset e saj si atë të Kosovës ashtu edhe shtetin anglez.

Në një komunikatë të lëshuar nga faqja zyrtare e ambasadës së Britanisë në “Facebook”, shruan “Kurrë nuk harron nga je. Krenaria e Britanisë dhe Kosovës, Dua Lipa, kaloi një pasdite në rezidencën britanike duke u takuar me artisë dhe kreatorë, vullnetarë dhe aktivistë që i sjellin ndryshim Kosovës përmes muzikës, artit, kulturës, inovacionit dhe sportit”.

Burimi /epokaere.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *