Home

Lajme

‘Një lajm i keq do ju shokojë’, Meri bën paralajmërimin e frikshëm për këtë shenjë horoskopi

No Comments Aktualitet Lajme

Bëhet fjalë për shenjën e Luanit. Sipas astrologes Meri Shehu kjo shenjë do të marrë një lajm që do ta shokojë nga ana psikologjike dhe shpirtërore.

Lexoni horoskopin e publikuar nga Meri Shehu:

Dashi

Sot do perjetoni nje zhgenjim ne nje bashkepunim apo ne nje martese qe e kishit idealizuar por qe tashme do nzjerr ne shehsh qe nuk ishte ajo e duhura.

Demi

Nenje ceshtje pune dhe qellimesh do kuptoni qe keni dal me humbje apo keni humbur kohen kot deri me tani duke marre nje vendim te guximshem.

Binjaket

Sot do keni nje rrethane disi sokuese ne jeten personale dhe ne karriere Keni zgjedhur punen dhe njeriun e gabuar qe tashme ju le ne balte.

Gaforrja

Ne nje ceshtje familjare apo trashegimie do ndjeheni te braktsur apo te pavleresuar Ka mundesi qe dikush qe ishte bere si i aferm me ju tju lere papritur.

Luani

Do merrni nje lajm qe do ju shokoj nga ana psikologjike e shpirterore ne lidhje me nje takim qe do ju anullohet dhe qe ju e prisnit me shume romantizem

Virgjeresha.

Nje partner ne bashkepunim do tregoj qe thjesht ju ka mashtruar apo ju ka tradhetuar per shume kohe dhe humbjet do jene te shumaneshme.

Peshorja

Ka ardhur momenti qe ju te mos bini me preh e nje pune apo demagogjie qe ju kishte futur ne mendje nje histori me perralla per jeten dhe te ardhen tuaj.

Akrepi

Kaq shume do kuptoni qe joshjet dhe lidhjet e muajve te fundit kane qene vetem nje zhgenjim ku e keni futur veten per te kaluar dite romantike por qe personat kane qene te gabuar.

Shigjetari

Mendohet se edhe sot do kaloni nje cast te veshtire ne jeten tuaj shoqerore apo errotike duke kujtuar se keni sukses dhe fame por qe nuk po vertetohet sa duhet.

Bricjapi

Sot mbeshtetsit tuaj ne lidhje me nje ceshtje pune do ju lene pa mbrojtje apo do devijojne rruges duke mos ju takuar apo duke ju shmangur detyrimeve.

Ujori

Nje ndhme qe ju vinte nga jashte apo ne rruge ligjore sot do duket e pamundur dhe shume ne veshtiresi Per ceshtje studimore do keni nje zhgenjim.

Peshqit

Duket sikur keni vendosur ti beni te gjithe te dashuruar dhe romantike dhe ne te njeten kohe te zhdukeni me gjithe romancen tuaj te genjeshtert Por nuk do jeni vetem ju te humburit.

http://lajme-javore.com

Violetë Kukajt i bëri hajër ndarja nga bashkëshorti, shfaqet “shnosh si molla”

No Comments Aktualitet Lajme

Ka disa muaj që këngëtarja Violetë Kukaj i ka dhënë fund martesës së saj me bashkëshortin Faikun.

Edhe pse asnjëherë nuk e konfirmuan zyrtarisht, u tha se këngëtarja ka marrë dhe fëmijët dhe është larguar nga shtëpia ku kanë jetuar me bashkëshortin.

E duket se tashmë ajo ka lënë pas këtë histori të jetës së saj.

Në fotografitë e publikuara së fundmi, Violetë Kukaj shfaqet në formë si asnjëherë tjetër, e madje duket sikur ka shtuar peshë.

Sa i përket muzikës, Kukaj është mjaft aktive ku agjenda e saj është e ngjeshur me koncerte të ndryshme si brenda por edhe jashtë vendit, duke mos munguar as ahengjet familjare.

http://lajme-javore.com

E vërteta e divorcit, bashkëshorti refuzon ndarjen. Pas lajmeve në media reagon burri i Rudina Dembacajt

No Comments Argëtim Thashetheme

Aktorja e njohur shqiptare, Rudina Dembacaj është vënë në qëndër të shkrimeve ne mediat rozë, pas lajmit per ndarjen e saj me bashkeshortin pas 3 vitesh martese, nga e cila kane edhe nje vajze.

Por sot mediat kane shkuar edhe me tej e kane shkruar se bashkëshorti i saj Aleksandër Varfaj refuzon ndarjen.

Aleksi ka postuar në instastoryn e tij lajmin që mesa duket e ka habitur e më pas e ka bërë për të qeshur.

Në titull shkruhej që bashkëshorti i saj refuzon ndarjen.

Aleksi sipër fotos së lajmit ka vendosur një emoji me fytyrë të habitur dhe një tjetër që qesh me lot.

http://lajme-javore.com

Bisede ne studio , me aktivistin Fexhri Asipi Abrashi, per zgjedhjen ne Kosove dhe situata ne trojet tona dhe prezantimi i Kandidatit per Deputet z.Nexhmi Muciqi .

No Comments Intervista Lajme

Mbreme ne ora 21 ne radio Projektin 21 , nen drejtimin e Moderatorit Luigj Shkodrani u zhvillua nje teme – Per zgjedhjet ne Kosove. I ftuar ne studio ishte aktivisti i njohur ne Danimarke , ushtar i tre luftrave z. Fexhri Asipi Abrashi . Me te u bisedua per aktivitetin e tij gjate luftrave te zhvilluara ne trojet arbnore , per aktivitetin e tij ne komunitetin e Danimarkes, per aktivizimin e tij ne shoqaten “Cameria” me qender ne Kosove , ku deget e saja i ka edhe ne Mergate . Me pas ne ne ora 21. 30 bisedes tone ju bashkua edhe ish kryetari i shoqates “Cameria” me qender ne Kosove , kandidati per debutet nen siglen e PDK z. Nexhmi Muciqi. Me te u bisedua per aktivitetin e tij ne sherbim te ceshtjes kombetare, per aktivitetet e tij me shoqaten “Cameria” dhe degjuesi u njoh me platformen e tij ne keto zgjedhje te dates 6 tetor ne Kosove . Shume degjues derguan mesazhet e tyre ne perkraje te kandidatit dhe premtuan se voten e tyre do ti a japin z. Nexhmi ne keto zgjedhje, sepse eshte zgjedhje me e mire e bere . Ato u shprehen ne mesazhet e tyre qe Ai do ti perfaqesoje gjeresisht . Me pas u vazhdua biseda me te ftuarin ne studion nr. 2 te radio Projektit 21 , z. Fexhri Asipi Abrashi. Kishte shume vete qe donin te dinin edhe per situaten e shqiptarve ne Maqedonin e Veriut , ku Mysafiri ju pergjigj pyetje te degjuesve dhe komenteve te tyre te vazhdueshme . Ishte nje bisede e gjate, por meqe ishte edhe kurioziteti i degjuesve u vazhdua biseda . Pati raste qe u kalua ne ofeza per figurat politike dhe drejtuese te shtetit te Kosoves dhe te Shqiperise, kuptohet nga deshira e mergimtarve per ta pare tokat Arbenore te ecin me me ritem, sepse largimi i rinise , si ne Kosove dhe ne Shqiperi e Iliride i brengose shume mergimtaret dhe i ben nganjehere te dalin edhe jashte vetvetes , duke pare se cfare po heqin edhe ata duke punuar ne mergim , ne tre nderrime, si e si per te mbajtur dhe familjet e tyre ne vendelindje. Kuptohet se stresi rritet pastaj. Radio Projekti 21 dhe i gjithe stafi eshte i hapur dhe i mirepret te gjithe ata qe u del emri, apo ndjehen te ofenduare , te kerkojne dhe te percjellin opinionet e tyre, apo te bejne reagimet , ashtu se si duhet bere, por duke i paraqitur ato me fakte konkrete dhe te detajuara ato. Gjithsesi ne stafi i radios, kerkojme edhe falje per ndonje leshim , ndoshta me teper se duhet, por dhe nje gje duhet te jete e qarte, ne nuk bejme programe te rregjistruara me perpara, por ato percillen ne kohe reale dhe drejt per drejt nga biseda ne studio. Cdo gje eshte LIVE. Ndaj kur je Live , ka edhe ndonje lapsus, pa vetdije, apo nga shpejtesia . Urojme qe shqiptaret te dine te debatojne dhe , kur debatojne te paraqesin fakte reale dhe jo me hamendje , te flasin keq per nje politikan, apo per nje qeveritar. Valle a do ishte me mire, qe nese mergimtaret tane kane ide dhe projekte ti paraqesin ne vendelindje dhe te behen pale me ta , duke kontribuar direkt ne baze !

Sektori i shtypit prane Radio Projektit 21

Kopenhage – Danimarke , 23 shtator 2019

“Burri jot vinte te unë sepse e peshoja, kurse ti vishje çizmet e shkoje te lopa”

No Comments Argëtim Thashetheme

Vetëm një javë më parë në rubrikën “Shihemi në gjyq” të programit “E diela shqiptare” në Tv Klan një nënë u përball me vajzën e saj, Sonila, së cilës i kërkoi të bëjë çdo përpjekje për të njohur atësinë e fëmijës. Gjatë rubrikës Sonila tregoi se fëmija i saj vinte nga një bashkëjetesë me një burrë të martuar, i cili kishte dy vajza dhe që quhej Gëzim.

Ajo tregoi se kishte marrë vesh për martesën dhe fëmijët e tij 3 pas tre vitesh lidhje me të dhe i kishte kërkuar ta ndërprisnin marrëdhënien, por ai e kërcënon duke i thënë: “Unë të vras nëse ti ikën”. Kështu bashkëjetesa vazhdoi për 23 vite. Në seancën e kaluar u folën edhe shumë fjalë për familjen tjetër, ku u përmend Flora, bashkëshortja e Gëzimit dhe vajza Denisa. Të indinjuara ata donin ta sqaronin këtë situatë dhe sot në “Shihemi në gjyq” u përballën me njëra-tjetrën.

Denisa, vajza e Gëzimit: Dëgjova me vëmendje seancën e javës së kaluar dhe mora vendimin të isha në këtë pozicion që jam sot.

Eni Çobani: Ka qenë surprizë telefonata jote dhe fakti që më the do vij dhe do të përballem.

Denisa, vajza e Gëzimit: Kam ardhur të përballem sepse kam dëgjuar fjalë tepër ofenduese që domosdoshmërisht personi që ka folur në atë mënyrë do të mbajë përgjegjësi.

Sonila, bashkëjetuesja: Çfarë karakteri ke ti moj, ti je qelbësirë.

Denisa, vajza e Gëzimit: Të lutem, nga e di ti se si jam unë…

Flora, gruaja e ligjshme e Gëzimit: Nuk lejoj të më ofendohet vajza në një seancë gjyqi.

Sonila, bashkëjetuesja: Mbylle gojën ti se do të shqyej në dysh, qelbësirë. Mbylle gojën dhe liroje lokalin. Qelbësirë, të pëlqen… Pse se ruan burrin, ku e ke? Të pëlqejnë gjërat e vjedhura që të sjell burri ë?

Flora, gruaja e ligjshme e Gëzimit: Kush je ti që ofendon? Ti do përballesh me ligjin. Unë jam gruaja.

Sonila, bashkëjetuesja: Unë të çaj në dysh moj, qelbësirë.

Denisa, vajza e Gëzimit: Të lumtë për fjalorin sepse në radhë të parë prezanton vetveten.

Sonila, bashkëjetuesja: Mu zhduk ti…

Denisa, vajza e Gëzimit: Të njohim shumë mirë se kush je sepse ke 23 vjet…

Sonila, bashkëjetuesja: Qelbësirë m*ti.

Denisa, vajza e Gëzimit: Ti ke prekur shumë shumë rëndë karakterin e një femre.

Eni Çobani: Sonila, nuk mund të tolerojmë një gjuhë të tillë në publik.

Denisa, vajza e Gëzimit: Ke dëgjuar se sa mirë mund t’ia dalë një femër sot në realitetin shqiptar?

Sonila, bashkëjetuesja: Mua çunin ma peshon, telefonin 100 mijë lekë ia ka ble. Po ti moj ti, që e çon babën tënd me vjedhë që të sjellë ty. Si e pranon? Apo ajo grua që i iku burri…

Denisa, vajza e Gëzimit: Atë aty e ka gruan e tij, po ty çfarë të ka?

Sonila, bashkëjetuesja: Babin tënd e kapi tek shtëpia ime, po i pëlqente? Me atë grua kam punuar dy vjet në lokal unë, e di mirë ajo.

Denisa, vajza e Gëzimit: Ti do të mbash përgjegjësi…

Sonila, bashkëjetuesja: Përgjegjësi do mbash ti me nënën tënde që ma keni quajtur çunin kopil.

Denisa, vajza e Gëzimit: Më gjej një provë që e kam bërë unë këtë.

Sonila, bashkëjetuesja: Ti s’do gjesh babën e fëmijës tënd.

Eni Çobani: Denisa ti duhet të pranosh që babai jot ka bërë një gabim shumë të rëndë.

Denisa, vajza e Gëzimit: E pranoj.

Eni Çobani: Ai është lidhur me këtë zonjë, ka sjellë në jetë një fëmijë dhe kjo zonjë që gulçon sot, e bën sepse babai jot e mbanë zvarrë prej 22 vjetësh.

Sonila, bashkëjetuesja: Unë të çaj në dysh dhe e kam burgun hapur.

Denisa, vajza e Gëzimit: Zonja Eni një njeri nuk mund ta mbash zvarrë për kaq shumë vite, ajo e ka pranuar pozicionin e saj.

Sonila, bashkëjetuesja: Unë e gjeta një, por ti s’do gjesh hiç se je… Kush je ti moj?

Flora, gruaja e ligjshme e Gëzimit: Unë jam një zonjë, ndërsa ti për mua s’je asgjë.

Sonila, bashkëjetuesja: Po pse vinte tek unë ai… sepse unë e mbaja, e peshoja. Kurse t’i vishje çizmet e shkoje te lopa./tvklan.al

E vërteta e tmerrshme që fshihet pas vajit të peshkut, sëmundja që rrezikoheni nëse e përdorni

No Comments Argëtim Kuriozitet

Tendenca e përdorimit të vajit të peshkut ka arritur majat dhe nuk mund të ndalet më. Megjithatë, është mjaft e rëndësishme që njerëzit të kuptojnë se çfarë po fusin në trupin e tyre. Ngrënia e peshkut të egër dhe pirja e suplementeve të vajit të peshkut janë dy gjëra tërësisht të kundërta. Nëse e para nuk përbën problem, e dyta po.

Problemi kryesor janë merkuri dhe dioksinat, të cilat janë të pranishme pothuajse te të gjitha llojet e peshqve që përdoren për suplementet. Nëse hani peshk që përmban merkur, ky i fundit ka tendencën që të qëndrojë në traktin intestinal, mëlçi dhe në zonën e stomakut. Kur bëhet fjalë për suplemente, historia bëhet më e rrezikshme. Edhe pse prodhuesit thonë se suplementeve u është hequr merkuri, kjo është tërësisht e pamundur dhe e pavërtetë.

Te peshqit, merkuri përqendrohet kryesisht te vajrat omega. Kur përpunohen miliona peshq për t’u marrë vajin, merkuri rritet në nivele marramendëse. Procesi që përdoret për të ulur nivelin e merkurit, thjesht e destabilizon këtë metal të rëndë toksik. Ai bëhet i thjeshtë për t’u përthithur dhe funksionon si një preparat homeopatik. (Për ata që nuk e njohin, homeopatia funksionon në bazë të parimit që sa më shumë të hollohet një substancë, aq më shumë rritet fuqia dhe ndikimi i saj në organizëm).

Ky mërkur i përqendruar që përfundon në suplementet e vajit të peshkut ka aftësinë të kapërcejë barrierën hemato-encefalike dhe të hyjë me lehtësi në organet e ndjeshme duke tronditur organizmin. Gjithashtu përforcon dhe ushqen viruset dhe bakteret. Suplementet e vajit të peshkut ju bëjnë më të predispozuar për t’u prekur nga alzhajmeri, demenca dhe sëmundjet inflamatore kronike të trurit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Sonte është nata e madhe për çiftin e njohur, i japin fund beqarisë, çfarë po bën Afrona pak orë para dasmës

No Comments Argëtim Thashetheme

Afrona Dika dhe Blero Muharremi sonte (e shtune) kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë.

Çifti do të organizojnë dasmën në Shqipëri, ndërsa tani kanë përfunduar gjitha përgatitjet.

Ditën e sotme, Afrona e nisi me pamjen e detit, teksa po relaksohej pak orë para se të vishet me fustanin e bardhë.

Të ftuar në dasmën e çiftit janë edhe shumë emra nga bota e shoubizit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Braktisi Shqipërinë për Zelandën e Re, zbulohet puna që bën tani Vesa Luma

No Comments Argëtim Kuriozitet

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Vesa Luma është rikthyer këto ditë në Zelandën e Re, ku e priste bashkëshorti Big Basta. Çifti prej dy vitesh jetojnë atje së bashku me djalin Lian, por këtë verë Vesa e kaloi në Shqipëri për të përfunduar projektet e saj.

Pas rikthimit në Zelandën e Re, Vesa ka nisur punën dhe këtë na e ka treguar me postimet e fundit në Instastory.

Këngëtarja mesa duket është bërë mësuese muzike sepse filmon djalin dhe disa fëmijë të tjerë duke i rënë veglave muzikore në një klasë.

“Te puna mamit”, shkruan Vesa në një postim ku shfaqet Liani.
/Agjensia e Lajmeve Sot News

U nda nga bashkëshorti pas tradhtisë me ish-deputetin shqiptar, reagon për herë të parë Rudina Dembacaj

No Comments Argëtim Thashetheme

Ditën e sotme ka qarkulluar me shpejtësi në media një lajm që ka të bëjë me jetën private të aktores shumë të dashur për publikun, Rudina Dembacajt. Sipas disa burimeve për mediat u tha se Rudina është ndarë nga bashkëshorti pasi ajo e ka tradhtuar me një ish-deputet të njohur të Kuvendit të Shqipërisë.

Madje kjo u përforcua akoma më shumë nisur nga fakti që Rudina nuk e mban më në gisht unazën e martesës, po nuk publikon më foto me Aleksin as në rrjetet sociale.

Mirëpo Xing.al ka kontaktuar me Rudina Dembacaj dhe e ka pyetur në lidhje me lajmin që qarkulloi me shpejtësi në median rozë, ndërsa aktorja ka preferuar të mos komentojë asgjë, duke u shmangur. Rudina ka thënë se do të flasë publikisht në momentin e duhur, duke mos mohuar asgjë në lidhje me lajmin e ndarjes me bashkëshortin e saj, Aleksin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

I ka munguar shtëpisë qe 100 vjet: Genci merr pasaportë të Shqipërisë

No Comments Lajme Opinion

Artisti Genc Prelvukaj tashmë ka marrë edhe dokumentet e shtetit shqiptar. Genc Prelvukaj ka treguar se ai është bër me pasaportë të Shqipërisë.

Ai ka treguar se tashmë ka shumë kohë që po don të bëhet shtetas i shteti shqiptar, pasi ai gjithmonë e ka ndjerë veten qytetar të saj, prej kur të parët e tij kanë pasur këtë pasaportë

Genci ka shkruar se ai nuk e ka marrë vetëm si dokument udhëtimi, por është diça më shumë, është shpirtërore.
Prelvukaj ka kohë që tashmë edhe është i fejuar me një vajzë nga Shwipëria, me këngëtaren Eni Koçi, ndërsa ky është edhe një hap tjetër që ka bërë ku tregon se Genci me të vërtetë e do Shqipërinë dhe ka qenë gjithmonë i lidhur me të.

Burimi/gazetametro.net