Home

Lajme

Krimi makabër/ Kthehet nga puna, shqiptari gjen gruan të masakruar në dhomë

No Comments Aktualitet Lajme

Çifti jetonte në një shtëpi në Adoma, në rrethin Neudorf, afër Strasburgut, një vend ku strehohen kryesisht të huajt.

Ndërsa po kthehej nga puna, një shqiptar zbuloi gruan e tij në dhomën e tyre të shtrirë në shtrat, të martën vonë në mëngjes. Ajo ishte masakruar me thikë për vdekje.

“Trupi ishte goditur shumë herë thika dhe kishte shumë gjak, por është autopsia që do të përcaktojë nëse vdekja erdhi për shkak të goditjes me thikë…”, tha policia paraprakisht.

Viktima e moshës 56 vjeç është me origjinë kosovare. Burri do të merret në intervistë pasi të përmirësohet gjendja e tij shëndetësore, ndërsa do të pyeten edhe fqinjët. Si në çdo studim të këtij lloji, kamerat e sigurisë janë duke u analizuar.

Policia gjyqësore është përgjegjëse për hetimin. Do të duhet të përcaktojë shkaqet e vdekjes së kësaj gruaje, e lindur në vitin 1961. Në orët e vona të pasdites, policia kriminale ishte ende e mobilizuar në terren.

Asnjë motiv për ngjarjen nuk dihet aktualisht. Policia gjyqësore ka hapur dosjen hetimore për rastin, ndërsa po zhvillohen hetime intensive. /Panorama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *