Home

Lajme

Ne radio Projekt 21 – Per here te pare Gjeneral Rexhep Selimi .

No Comments Intervista Lajme

Ne radio Projektin 21 , ne Danimarke, per here te pare , Gjeneral Rexhep Selimi , ne nje interviste per zgjedhjet ne Kosove . Ishte ore e vone e nates , pas ores 23.00 , te dielen e 29 shtatorit, pas nje ngarkese zgjedhore  dhe pas shume takimeve ne komuna te ndryshme te Kosoves, ai nuk e refuzoi intervisten dhene Moderatorit te radio Projektit 21 , z. Luigj Shkodrani . Ne fillim te intervistes , me insistimin e Moderatori ju kerkua Gjeneralit te flase dicka per degjuesin e radios e sidomos per Mergaten, meqe z. Selimi ka qene luftetar i Komandat Adem Jasharit . Ai e pranoi , megjithse tha qe une nuk dua te perfitoj nga lufta, se lufta ka qene tjeter dhe zgjedhjet jane tjeter. Atje me ka kerkuar atdheu ti dalim zot dhe ketu kerkoj voton , si individ, per ti sherbyer popullit tim ne paqe, nga politika jo e mire e ketyre 20 viteve, ku per fat te keq nga qeveria e Kosoves , nuk eshte punuar si duhet  dhe nga kjo pune jo e mire , nje pjese e te rinjve jane larguasr nga vendi . Ai kishte mesazhe per popullin ne Kosove, per te rinjet dhe foli me gjate edhe per mergaten, ku kerkoi qe ata te jene me te vendeshem ndaj vendelindjes . Me ardhjen ne pushtet te VV, do te fukuson ne luften pa kompromis nda korrupsionit, ne lehtesimin e Mergimtarve per te investuar ne vendelindje . Ai premtoi se me Albin Kurtin kryeminister , shqiptaret e Kosoves i pret nje ndryshim i madh ! Mergimtare te ndryshem derguan pyetje , por dhe e pershendeten dhe i uruan fitore VV. Ne mesazhet e mergimtarve shkruaj, se ata presim shume nga Albin Kurti dhe nga VV . Ata qe kane mundesi per te votuar i premtuan votat e tyre per VV. Kjo interviste u mbyll pas mesnate edhe pse interesi i degjuesve ishte i madh, por meqe ishte dite e diele dhe te nesermen z. Selimi kishte edhe shume takime te tjera me elektoriatin e tij  e ndalem intervisten, ku na premtoi qe nuk eshte hera e pare dhe as e fundit qe ne do te jemi se bashku ne biseda me mergaten . Radio Projekti eshte i hapur per te gjitha partite politike , qe te shpalosin programin e vet edhe ne radion tone ! 
Stafi i radio Projektit 21 !
Danimarke me 01 tetor 2019 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *