Home

Lajme

Përdori pa leje imazhin e saj/Kim Kardashian padit me 10 mln dollarë kompaninë e kozmetikës (FOTO)

No Comments Argëtim Thashetheme

Kim Kardashian ka ngritur një padi penale ndaj një programit të editimit të fotove që ka përdorur imazhin e saj pa e paguar.

Kompania që merret me reklamimin e produkteve kozmetike është paditur me 10 mln dollarë nga vajza e njohur e reality show.

Bëhet fjalë për një foto të vitit 2017 ku 39-vjeçarja promovonte linjën e saj të kozmetikës, imazh që është vjedhur dhe përdorur pa leje nga kompania iHandy and Taplogic.

Gazeta SHQIP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *