Home

Lajme

Shkuan me hanxhar të grabisnin shtëpinë me kanabis në Londër, kapen mat 3 anëtarë të ‘Hellbanianz’ (FOTO)

No Comments Aktualitet Lajme

Tre shqiptarë janë arrestuar në Britani, teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës që ishte shndërruar në një depo të sofistikuar të drogave nga kriminelët rumunë.

Azen Dajci, 26 vjeç, i cili drejton një Mercedes të artë me targa HEII BOZ, mori pjesë në bastisje së bashku me të tjerët përfshirë Fabion Kuci, 27 vjeç, dhe Ardi Sheta, 18 vjeç. Oficerët mbërritën në vendngjarje dhe Tasered Dajci, u përpoq të ikte, por nuk ja doli.

Në nëntor të vitit të kaluar, “Sunday Express” publikoi imazhe të bandës Hellbanianz që pozonin me para, makina, armë dhe kanabis. Banda, e cila ka origjinë nga Barking, ka marrë përsipër tregtinë fitimprurëse të kanabisit dhe ka lidhje me kartelet e kokainës.

“Grupi kishte marrë informacion që kjo ishte një fabrikë që vlente qindra mijëra dollarë. Ata hynë nga dera e pasme dhe filluan që të prisnin kanabisin dhe ta fusnin në qese të zeza. Por u detyruan që të largoheshin duke lënë pas dy qesë dhe një hanxhar”, tha Christopher Hewertson.

Burimi/ Gazeta SHQIP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *