Home

Lajme

Video ekskluzive: Flet për rtvpresheva.com Vjollca Osmani, bashkëshortja e Besnikut të zhdukur

No Comments Aktualitet Lajme

Besnik Osmani i lindur më 12.05.1978 në Preshevë, që nga 24 marsi rezulton i zhdukur. Besniku ishte larguar nga shtëpia pasditen e 24 marsit ku ishte nisur drejt Preshevës, mirëpo i njëjti nuk kishte arritur në destinacionin e tij, raporton rtvpresheva.com

Kërkimet për gjetjen e Besnikut që nga dita kur figuron si i zhdukur nuk janë ndalur në asnjë moment. Vullnetar të shumtë i të rinjëve preshevarë u organizuan dy ditë rresht dhe shkuan në vendin ku supozohet se ka mundur të jetë ndodhur herën e fundit, në kufirin Kosovë-Serbi, edhe pse e kërkuan me orë të tëra Besniku ende nuk është gjetur.

Me këtë rast rtvpresheva.com, në pamundësi që ta intervistojm në Prishtinë bashkëshorten e Besnikut, zonjën Vjollca Osmani, intervistën e realizuam përmes telefonit. Vjollca tregon një kronologji të ngjarjes.

Për më tepër ju ftojmë të përcillni videon e më poshtme

Burimi/rtvpresheva.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *