Home

Lajme

Pròtestuan para konsullatës greke, gjòbiten me 50 milionë lekë të vjetra “Djemtë e Labërisë

No Comments Aktualitet Lajme

Paraditen e sotme, ata organizuan një tùbim paqësor përpara konsullatës greke në Gjirokastër. Kërkesa e tyre ishte largimi i konsullit grek që ndodhet në Gjirokastër, për shkak se pretendojnë se u janë cènuar të drejtat e shqiptarëve në Greqi.

Në këtë pròtestë ka pasur pjesëmarrje duke nisur edhe nga Kosova. Pas manifestimit të disa nga studentët janë shoqëruar në pòlicia dhe gjatë një prononcimi për Fax News ato konfirmojnë se janë shoqeruar rreth 20 persona.

Burimi/neshqiptaret.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *