Home

Lajme

Gazetari Besian Leka: Turp për politikën dhe politkanët që i përfaqësojnë shqiptaret në Ballkan

No Comments Lajme Opinion

Vetem ne shtetet ballkanike politikanet i shfrytezojne institucionet dhe popullaten per jetesimin e interesave personalo-grupore.

Ndersa vete ne, populli, qe ua mundosojme kete luks, jemi fajtorë por edhe i ndjejmë pasojat e ketyre veprimeve qe nuk mund te ndodhin pa ndihmen tone.

Jo rastesisht fjala “Kushtetutë” eshte shprehja me e perdorur e te gjithe politikaneve rajonal.

Njeriu gjithmone flet me se shumti per ate qe e ka kompleks dhe tenton ta zbukuroje pjesen me te shemtuar te tregimit te tij me fjale adekuate per te bindur njerzit.

Qysh edhe thojke Grabovci: Une jam ai qe e silli dhe e pshtilli, e ne emer te demokracisë ua *** nanen te tonve.

As me keto as me ato. Vetem me popullin qe vuan pasojat e politikes! Turp per politiken dhe politkanet qe i përfaqësojnë shqiptaret ne Ballkan. Asnjhere nuk munden ta tejkalojne veteveten ne te mire te popullit. Nuk ja vlene as me diskutu.

Fb post: Besjan Leka

Burimi/infomagazin.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *