Home

Lajme

“Si e takova pas 40 vitesh nënën që e dija e më dinte të vdekur”. Për herë të parë Viktor Zhusti rrëfen historinë e dhimbshme të familjes

No Comments Uncategorized

Të rralla i kemi pasur rastet kur Viktor Zhusti i ka lejuar vetes të flasë përtej punës, aktrimit, roleve, kinemasë e teatrit. Mbrëmë, pas kërcimit në “Dancing with the stars”, në temën e viteve ’80-’90, Ema Andrea e ka pyetur nëse ka diçka nga jeta personale që ne nuk e njohim, siç njohim thellë jetën e tij profesionale. Një ngacmim i vogël por që çoi në një rrëfim të rrallë të historisë së dhimshme të Viktor Zhustit, i cili tregoi se si në mesin e viteve ’80 takoi për herë të parë nënën e tij që e dinte të vdekur, por edhe ajo nga ana tjetër e dinte të vdekur të birin.

http://www.dailymotion.com/video/x6hh1pb

Të njohur në Greqi, prindërit e Viktorit u ndanë shpejt dhe pas divorcit gjyqi i la në kujdestari Viktorin e vogël nënës. Babai, që duhej të kujdesej për të veç fundjavave, e mori në një prej tyre dhe e solli tek i vëllai në Shqipëri. Siç edhe vetë Zhusti tregoi, atë e ka rritur familja e xhaxhait, meqë s’kishte kush ta bënte tjetër. “Gjatë një vizite në Greqi, mora vesh se ajo ishte gjallë. E gjeta e takova, qëndrova dy javë me të dhe pastaj leja mbaroi dhe unë duhet të kthehesha sërish në Shqipëri”. Nënë e bir u takuan sërish pas kërkesës që Viktori bëri që nëna e tij të lejohej të hynte në Shqipërinë hermetike të viteve ’80, madje ardhja e saj e një letër e saj drejtuar udhëheqësit u bënë lajm për radio e gazeta. Ama diçka tjetër ndodhi që as njëri e as tjetri nuk u lejuan të takoheshin më, derisa nëna e Viktorit vdiq pa e parë më kurrë me sy të birin që e la fëmijë dhe e gjeti burrë? Çfarë ndodhi? Ju ftojmë ta ndiqni në videon e mëposhtme, në rrëfimin e rrallë që produksioni i “Dancing with the stars” (që këtë edicion special do po na sjell jo vetëm kërcime por edhe shumë histori personale), ia ka rrëmbyer për herë të parë aktorit Viktor Zhusti./K.S.

Burimi/Tiranapost.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *