Home

Lajme

Frrok Çupi paralajmëron zhvillime që do të tronditin politikën shqiptare: Ja çfarë po ndodh brenda opozitës

No Comments Lajme Opinion

Analisti i njohur Frrok Çupi ka paralajmëruar ndryshime të mëdha në Shqipëri. Ai tregon se do të ketë ndryshime drastike në politikën shqiptare dhe opozita po e ndjen këtë tension.

Sipas tij drejtësia e re do të shenjojë një fillim të ri në Shqipëri.

“Ju e shikoni sa keq është tensionuar opozita që përmban të keqen më të madhe të Shqipërisë. Janë egërsuar aq shumë se po ndodh kapërcimi i ylberit.

Ne jemi në momentin e vlerave, e rendit. Ne tani përveçse në kuadrin e rendit botëror. Kemi krijuar një rend të vogël kombëtar. Rendi ynë kombëtar është ky: Luftë kundër korrupsionit dhe tërheqja e parave të vjedhura. Luftë kundër krimit dhe zbulimi i të gjitha krimeve të ndodhura në këto 30 vjet dhe e treta, zhvillimi i një shoqërie urbane që në momentet e caktuara do të plotësojë qëllimet e shtetit. Ne i kemi akoma kolonat e shtetit pa plotësuar“, u shpreh Frrok Çupi.

Burimi/pamfleti.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *