Home

Lajme

Tërbimi i Edi Ramës me perëndimin dhe skenari ‘Hashim Thaçi’ pas dere

No Comments Lajme Opinion

Pra Edi Rama nuk është Edi Rama. Do të arrestohen politikanë, ministra, ish ministra, biznesmenë, pronarë mediash, e deri tek arrestimi i kumbarit.

Sot, shqiptarët janë të bindur se Edi Rama është “Kumbari” i Mafies italiane për Shqipërinë. Në këto kushte, kryeministri shqiptar nuk e ka të mundur as të flasë, as të punojë, as të dorëhiqet, as të mos pranojë vjedhjen e votave nga Federata e Familjes Mafioze, ku Rilindja tashmë është pjesë e saj.

Rilindja është si gjarpri.

Jo si ‘Gjarpri’ i UÇK-së, se Hashimi u arrestua në zyrë, megjithëse nuk jepte as dorëheqje nga pozicioni i Presidentit të Repubikës së Kosovës.
Ishte thjeshtë nën akuzë, në aparencë shumë më zbehtë se akuzat ndaj kryeministrit të Shqipërisë. Megjithatë, pushteti nuk i bëri punë, ngjashëm me ketë që pritet t’i ndodhë Edi Ramës. Me shtatë makina dhe një avion të Tribunalit të Hagës që e pritën me motor ndezur për të vajtur tek drejtësia, u nis për burg, për aty ku asnjë mafioz a shtetar shqipfolës nuk e besonte e nuk e dëshironte. Kjo kuptueshëm për faktin se të gjithë duket se janë Hashim Thaçë.
Hashim Thaçi, megjithë defterët e krijimit të shtetit më të ri në Botë, me gjithë ajetet e gradat e një luftëtari, me gjithë nofkën e Gjarprit, që mëndonte të trembte ndërkombëtarët, iku për ta lënë Kosovën të bëjë zgjedhje të lira me 14 shkurt.

Fiks si Hashimm Thaçi pak ditë para arrestimit.

Edhe Edi Rama e ka trashur zërin kundër ambasadorëve, i bindur se edhe pa program, pa punë, pa perspektive, Ndranghet’a ja siguron mandatin e tretë.
Vepron kështu, sepse është ndër mafiozët më të pasur të Europës, sepse është ngritur në nivelin e mjeshtrit të paradave ekonomike, politike e diplomatike me arsenal kriminal e maskë lirie e demokracie, njëlloj si veprimet substanciale të Ndranghetës.
Duke rritur veprimtarinë mafioze pikërisht mes varfërisë, duke rjepur çdo cent të shqiptareve, duke burgosur e torturuar popullin e vet, duke detyruar rininë dhe intiligjencën të ikë, sidomos katër vitet e fundit, ky kumbar i mafies italiane, nuk e ka fare problem pse shfaqet si tortura më e tmerrshme në provokomin e nervave të popullit shqiptar, apo edhe të ambasadores Yuri Kim dhe tërë trupave diplomatike perëndimore në Shqipëri.
Sapo diplomacia perendimore la të kuptohet se do të pastrohen listat e deputetëve nga kriminelët e hajdutët, sapo la të nënkuptohet se nuk mundet Ndrangheta të mbajë pushtet në Shqipëri, Edi Rama doli për një çast nga shinat e Ndranghetës.
I trullosur, i hardallosur, përmendi dorheqjen. Ndoshta miku Rexhep Taip Erdogan, i kishte çuar ndonjë haber, si me thënë:
O figurë, mbylli spitalet e shkollat turke të organizatës “Feto” në Shqipëri, se janë të kundërshtarit tim Fetullah Gylen, e eja këtej vëlla. Edhe nga këtu mund të punosh për mafien.
Por ky deklarim ishte thjeshtë një lajthitje momenti. U riparua shumë shpejt.
Ndranheta e detyroi të dorëhiqet nga dorëheqja.

Pra Edi Rama nuk është Edi Rama.

Kodi i heshtjes nuk po i funksionon as te Ilir Meta.
Kur presidenti Ilir Meta kërcënonte me vetvrasje, paska mbrojtur Ndranghetën, kumbarin Edi Rama, Lali Erin, Tigrin e Ujkun, e deri tek Taulant Toyotën.
Vetvrasja e presidentit tonë, nuk kishte në optikë Salvador Guillermo Allende Gossens, Presidenetin e Kilit, që më 11 shtator 1973, në një tip grusht shteti të mbështetur nga CIA për ta larguar nga pallati presidencial “La Moneda Palace”, nuk u dorëzua, por ja rrasi vetes plumb në vesh.
Likja i kumbarit, Likja i Lali Erit, i Tigrit, Ujkut, Çakallit dhe Kunalles që mbledhin paratë e Ndranghetës, i paska bërë presion perëndimit fiks me kodin e Ndranghetës.

O Perendi a ndjen, sa idiotë ka kjo tokë?!

U thoshte, se unë kam një pilulë, që e pi dhe vdes si “hero” i kombit tim. Don të thotë Likja, se nuk është si Hashimi që vete me këmbët e veta në burg, nuk është si Fatos Nano që i kanë rënë trutë në qafë dhe tregon përralla tek Aleksandri i Madh i Klanit erdoganist para përrallxhiut Bëlendi Fevziu, që qeshet si idiot me ulje pantollonash para vajzave shqiptare, të një pijaneci të urryer e pasaniku me dosje të trashë mafioze.

Meta e Nano janë lolo tashmë, po kryeministri?!

Që ka marrë fund telenovela e tij, kjo është si një e një bëjnë dy, që Ndranghet’a ka aq para krimi e forcë presioni, sa të tjetersojë vullnetin e shqiptarëve më 25 prill duke lënë Kumbarin në pushtet, edhe kjo dihet.
Por, pikërisht pse dihen këto, pse populli është varfëruar e torturuar deri në kufijtë e mbijetesës, pse Amerika dhe BE kanë hetuar gjithçka e këto ditë do shpërthejë “bomba” që do trondisë Globin, nuk do të ndodhë asgjë e keqe.
Do të ndodhin shumë gjëra që nuk dihen, por priten.
Do të arrestohen politikanë, ministra, ish ministra, biznesmenë, pronarë mediash, e deri tek arrestimi i kumbarit.
Ajo që nuk dihet është vetëm dita dhe ora. Këtej nga qëndra e Ndranghetës, në Shqipëri do të ketë shumë të arrestuar e sekuestruar.

Burimi/Pamfleti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *