Home

Lajme

DY FJALE PER SHOUN E SPAKUT DHE DENGLAT E NEXHMEDIN DUMANIT TE RILINDJES

No Comments Lajme Opinion

Nga Myslim Murrizi

As nuk e njoh dhe as nuk i kam dhene kurre doren Prof Dr Edvin Priftit
Por kur shoh plehrat e politikes nga ata te pushtetit deri tek ata te mender opozites qe heshtin si vemje ,me vjen tu bej ne surrat ate qe nuk thuhet
Prof Edvin Prifti ka mbi 20 vjet kardiokirurg dhe ka mbi 20 vjet qe punon ne spitalin shteteror dhe ne spitale te ndryshme private
Shuma e parave te gjetura jane as me shume e as me pak se 20000 euro per çdo vit
Ne 20 vite me nga 300 dite pune ne vit dhe me nje operacion ne dite do te benin rreth 6000 operacione gjate gjithe karrieres se Tij
Une do ti pjestoja me 10 dhe do te dilnin 600 operacione zemre prej 20 vitesh
Sikur nga 1000 euro bakshish te kishte mare Prof Edvin Prifti aq sa spitali Hygea, Spitali Amerikan kane vetem nje nate shtrimi pa ilaçe, duhet te kishte 600 mij euro
Prof Edvini nuk ka firmosur tendera siç kane bere plehrat e politikes prej 30 vitesh qe kane vene firmen per 40 miliard euro tendera publik
Prof Edvini nuk ka firmosur konçensionin e portit te Durresit, aeroportit te Rinasit, sgs, aleatetit, rapiskanit, çek upit, analizave, sterilizinit,rruges se kombit, traut te kalimashit, bankersit, ppp dhe plot te tjera te ketij lloj
Prof Edvini nuk ka dhene leje ndertimi per kulla ne park per gradaçela ne mes te Tiranes, per kulla ne vend te teatrit
Prof Edvini kurre nuk ka firmosur tendera 3000 euro je lope apo 3200 euro nje kumbull e kuqe ne bulevardin Zogu i pare
Prof Edvini num ka ndertuar vile bodrum ne Surrel me leket e bashkeshortes dhe as ka mare 4 vila ne nje vit dy pas tegut e dy ne gji te lalezit ne emer te kunatit
Prof Edvini nuk eshte martuar me pensionin e mamit
Prof Edvini nuk ka 8 hektare sera ne unazen e Fierit çante 6 mij euro dhe te deklaroj si palaćo se ka 2000 euro ne banke
Prof Edvini nuk ka vile 2-3 milion Euro ne gjirin e Lalzit, pas Tegut apo ne Palase
Prof Edvini nuk ka hale per te lare macet apo te kete gisht ne vjedhjen e thesarit te Kerrabes
Prof Edvini nuk ka asnje pergjegjesi per vrasjen e 4 viktimave me 2 prill 1990, te Avdyl Matoshit ne janar 1998, te Azem Hajdarit ne 12 shtator 1998, e deri tek 4 viktima te 21 janarit qe nga ata qe vajtuan me lot e qurre para 10 vitesh heshten prej 8 vitesh ne pushtet
Prof Edvini nuk ka mare asnje qindarke nga 400 milion dollare te sudes, xhaferrit, gjallices, popullit, vefes kamberit etj
Prof Edvini nuk ka asnje pergjegjesi per 3400 Shqiptare te vrare nga rrevoluciono 1997-2001
Prof Edvini nuk ka gisht ne ngjarjen e 15 marsit 2008 te Gerdecit ku humben jeten 23 fatkeq per nje grusht eurosh gati sa 100 fishi i parave qe ju gjeten ne shtepi Atij
Prof Edvini nuk ka firmosur asnje kontrate per shitjen e minerave, naftes, topave e tankeve te ketij vendi tek 6-7 persona qe mbajne si grope septike pislleqet dhe hajdutelleqet e politikes prej 30 vitesh
Prof Edvini eshte nje nga 200-300 mjeket Shqiptare qe punojne para dite ne shtet e mbas dite ne privat
Po Pellumb Pipero qe ka klnike private pas tegut a ben pastrim parash ???
Po Besim Boci qe ka klinike private tek liqeni a ka para ne shtepi?
Po Agron Ylli qe ka klinike private a ben pastrim parash?
Po ortakja e Janit te klinikes Pegasus qe eshte dhe drejtoreshe e qendres se laboratorit te analizave ne qsut dhe qe qeveria i dha me konçension analizat sa para ka ne shtepi??
A ma gjeni dot nje shef pavioni ne Shtet qe nuk eshte kapo tek nje privat?????
A mund te me thoni se kush i ka vjedhur me shume Shqiptaret , Nano, Meta , Rama, Berisha, Basha, Monika, Rruli, Damiani, Beqa dhe rreth 25 individe qe bejne pjese ne tufat e tyre apo Prof Dr Edvin Prifti?????
Po te ishte ketu ambasadori Lu do ta pyesja ne kokerr te syrit se SPAKU eshte krijuar per Prof Edvinin apo per 50 hajdute te politikes qe kane nga 3 vila mbi 3 milion euro sejcila vetem ne Shqiperi dhe miliona euro neper banka te vendeve te ndryshme te botes?????
Une denoj çdo abuzim çdo korrupsion, çdo afere, çdo mit marrje dhe gjobe- venie nga kushdo qofte, edhe nga nje Prof Dr si Edvin Prifti, por nuk mund te jem dakort kurre me kete shou te felliqur te vemjeve te spakut qe Prof Dr Edvini qenka koka e krimit e korrupsionit e pastrimit te parave dhe pengesa qe Shqiperia nuk po futet ne BE
Po ambasadorja Kim a e quan te permbushur misionin e spakut me arrestimin e Prof Edvinit dhe hingellimin e plehrave te politikes?????
Po kur Prof Edvini te fitoj te drejten e Tij, lirine e Tij, parate e Tija çfare mund te na thote ky sherbetor mjeran i spakut te rilindjes????
Prej 30 vitesh kam pare plot shou te tilla te plot felliqesirave te perdorshem te mender drejtesise
A e mbani mend shoun me Fullanin???
Me Llambi Piten?
Me Kosta Barken?
Me Bujar Himçin?
Me Ilirjan Berzanin?
Me Nikolin Jaken?
Me Dashamir Xhiken?
Me Arben Sefgjinin?
Po shoun e ndyre me Ramiz Aline?
Hekuran Isain?
Lenka Çukon?
Nexhmije Hoxhen?
Po arrestimin e liderit Nano qe para nje jave doli si avokat i rames???
A e dini se sa leke kane mare te gjithe se bashku pasi kane fituar te drejten kundra felliqesirave te drejtesise se perdorur nga politika???
Te gjithe se bashku kane mare mbi 10 milion euro demshperblim nga parate e taksave te Shqiptareve
Ndaj urrej dhe perbuz çdo inskenim te kujdo plehre dhe felliqesire politik qe mendon se nga perdorja si prezervativ te kujdo vemje ne organet e drejtesise do te bej lajm dhe shou me drejtesine e re
SHQIPTARET PRESIN TE SHOHIN PAS HEKURAVE FYTYRAT HIPOKRITE TE POLITIKES, QE KANE VJEDHUR, JANE TALLUR DHE KANE MASHTRUAR PERBUZUR DHE LARGUAR SHQIPTARET NE KETO 30 VITE
Kjo eshte ajo qe çdo Shqiptare pret nga SPAKU dhe drejtesia e re

Kan være et billede af 1 person

Burimi/Facebook/Myslim Murrizi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *