Home

Lajme

Ariana Kosova- Paçit këmbën e mbarë dhe ardhshin ditë të bardha!!!!

No Comments Aktualitet Lajme

U takuam para një viti në Prishtinë dhe ai takim ishte më mbreslënësi për vetë faktin se sa herë kthehesha në Prishtinë aq herë më thonin miqtë: Nuk duhet të largohesh pa u njohur personalisht me z.Albin Kurtin.
Vjet u nisa pas tërmetit të Durrësit për të shkuar tek shtëpia e foshnjës në qytetin tim, por e-mail erdhi edhe nga Kosova, lideri i Vetë Vendosjes na priste për në takim. Bashkë me kolegen time Adelajda Matuka dhe një nga studentet e Kosovës, Elda Koliqi u mirëpritëm më parë nga djemtë dhe vajzat në selinë e Prishtinës derisa filloi takimi. Menduam se do të na dedikonte disa minuta, por minutat kalonin pa u ndier ndaj më shumë se një orë patëm fatin të bisedonim sëbashku dhe gjatë bisedës pashë sytë e përlotur të një burri me virtyte të larta për popullin shqiptar.
Dita e fitores duhet të kishte triunfuar një vit më parë, por e mira pret ndaj sot dielli lindi përsëri dhe e shkëlqeftë të ardhmen e çdo shqiptari!!!!
Sëshpejti do të takohemi përsëri në Prishtinë për të ndihmuar të rinjtë e popullit tonë të mrekullueshëm të cilët po lartësojnë emrin dhe identitetin SHQIPTAR në ambjentet e universitetit italian.
Paçit këmbën e mbarë dhe ardhshin ditë të bardha!!!!

Kan være et billede af 1 person, står, sidder, E brendshme dhe tekst
Kan være et billede af 1 person, står, sidder dhe E brendshme
Kan være et billede af 2 personer, heriblandt Ariana Kosova dhe folk, der står

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *