Home

Lajme

Halil Geci – Një selam nga Prishtina nga kati i 12 i kulles të ZOTNIS

No Comments Lajme Opinion

Selami shkon për LDK-n e Gimo Mustaqit,jo për LDK-n e Ibrahim Rugovës,shyqyr Gimo që ra kjo pandemia covidi 19 dhe pa dyshim maska ta ka shpëtuar gojen por edhe mustaqet nga të “ftoftit” se për ndryshe ti …..!
Nashta të kujtohet Gimo ty kur kemi ardhur me mikun tim Rexhep Kelanin dhe tu luta mos i humbë koloset e pavarsis ata intelektualet e Llapit burra të lapsit të mendjes dhe të pendes,që sju kan ndarë kurrë LDK-s dhe Ibrahim Rugovës, dhe që e kan dhënë kontributin maksimal këti vendi dhe mbarë shqiptarisë si:
Fatmir Sejdiun
Rexhep Gjergjin
Idriz Bilallin
Shpejtim Bulliqin
Ejup Visoken
Bahri Thaqin
Agim Kiken
Ilaz Pireven
Hazir Raqin
Isuf Zenelin
Akademik Zejnullah Rrahmanin dhe shumë e shumë tjerve aktivistve dhe atëdhetarve që ti i linqove i poshtrove dhe i largove.
Në atë takim në komune Podujeves ku dikur kolloteshe,tashmë as … nuk munesh mi bërë, u zotove se Ises do ja qosh pluhrin brenda tre mujve ,nuk ndodhi ashtu Isa të kapi ty për krahu dhe u fundoset që të tret Ti,Isa,dhe LDK-ja me vete e moret edhe Luten dhe Haki Rugovën.
Ti dhe Isa Gimo e zgjodhet Hashimin Thaqin i humbe i linqove i tradhëtove Llapjanet shoket tu.
Gimo a e din ti se historia i ka ndeshkuar tradhetaret si ty,ti i ndeshkove ata që ti dhanë krahet e pastaj ti u byrykatshe si taraku i Vitakut pas lpve të Qubrelit,a te kujtohet kur te thashë bëhuni bashkë se ju Llapi po u bashkuat e keni Kosovën në dorë.
Ti Gimo veprove të kundërten e zgjodhe polarin nga Broja një zuzar si Bahtir Kastratin po ashtu nga Broja dhe shokun e ti,ngase permes polarit u bëre milioner,Gimo ti mendoje se je vetë Zoti dhe ju turre ta marresh vetë timonin e Partisë, Lamtumir Gimo mirëupafshim në boten e pendimeve atje ku do të japesh llogari për milionat nga i ke marrur…!

Kan være et billede af 1 person dhe sidder
Kan være et billede af 4 njerëz
Kan være et billede af 1 person
Kan være et billede af 2 njerëz dhe tekst
Kan være et billede af 2 njerëz dhe tekst

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *