Home

Lajme

Voton 107-vjeçarja në Kosovë: Pres ndryshim për të rinjtë

No Comments Argëtim Kuriozitet

Një 107-vjeçarë në Kosovë ka votuar në fshatin Dardani të Ferizajt.

Xhyzide Aliu ka thënë se po voton pasi ka marrë pjesë gjithmonë në zgjedhje, dhe kësaj radhe pret ndryshim për të rinjtë.

“Prej që e mbaj në mend se ka filluar votimi, unë kam votuar. Të rinjtë shpresoj që marrin rrugë të drejtë. Pres ndryshim për të rinjtë, të rriten, gëzohen e të përparojnë. Të rinjtë të dalin në dritë dhe kryetari i ri t’i kënaqë të gjithë. Nuk kam lënë asnjëherë pa votuar”, u shpreh 107-vjeçarja.

/portali DurresLajm/

Burimi/portali DurresLajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *