Home

Lajme

Frasher Racaj – Media e Tiranes ne sherbim te Greqise sulmon Gazetarin dhe patriotin Aristotel Petro!

No Comments Aktualitet Lajme

Prej kohesh agjenturat greke sulmojne administratorin e Alpo TV per ti mbyllur gojen dhe per te hequr dore nga organizimet patriotike ne jug te Shqiperise. Sikur mos mjaftonte kjo ne sherbim te Greqise jane vene edhe disa media ne Tirane per ti prishur imazhin e krijuar me dinjitet dhe profesionalizem. Disa “Fake News” mbi Aristotel Petro qarkullojne neper portale, por ne fakt ato jane nje trillim dhe nje sulm i paster qe po i behet. Keto informacione skane asnje baze, asnje fakt.
Vitin e kaluar dolen disa informacione nga ministria Greke qe shteti Grek sponcorizon media te caktuar shqiptare per te mbrojtur interesat e Greqise, nder to jane ne liste edhe portalet qe kane hedhur ne treg keto informacionet e paverteta mbi personalitetin Aristotel Petro. Kjo lopa me emer Anila Basha qe konsiderohet nga opinioni i gjere si nje bombe me sahat per interesat e grekeve del here pas here neper studio televizive per te sulmuar patriotet e vertete. Portali i saj “Newsbomb.al” me qender ne Tirane eshte kthyer si nje zyre sulmi per patriotet dhe persona te caktuar qe i dalin kundra Greqise. Njeriu i paguar dhe i tredhur nga Greqia eshte Telnis Skuqi. Mos ki merak Telnis se do ta skuqim fytyren me shume sesa ta ka skuq Greku.
Une si pjese e levizjeve patriotike e njoh Aristotelin si njeri guximtar, familjar, inovator dhe patriot i betuar ne mbrojtje te Shqiperise dhe historise se saj. Miq, mos i besoni dhe mos u impresionohuni nga keto lajme dashakeqe qe duan te prishin imazhin e nje intelektuali dhe patrioti. Denoj dhe perbuz cdo individ apo grup qe kane shitur shpirtin tek djalli per nje shume parash te cilet jane kthyer si vegla ne sherbim te grekut dhe serbit.
Kjo ceshtje nuk mbaron me kaq, e verteta do dali. Personaliteti i nje patrioti nuk njolloset me nje lajm te pabaze dhe pa fakte.

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *