Home

Lajme

Dosja për vrasjen e Xhemajl Mustafës, ky është reagimi i Ismet Beqirit

No Comments Aktualitet Lajme

Edhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Ismet Beqiri, ka reaguar pas publikimit të dosjes për vrasjen e ish-bashkëpartiakut Xhemajl Mustafës.

Ai ka thënë se pas 20 vitesh, po nis vënia e drejtësisë për vrasjen e Mustafës, përcjell Bota sot.

Sipas tij, zbulimi dhe dënimi i vrasësve të Mustafës është lehtësim për familjarët e tij dhe qytetarët e Kosovës.

Reagimi i plotë i Beqirit në Facebook:

Sot pas 20 vitesh kemi shkëndijat e para të vënies së drejtësisë. Sot pas 20 vitesh, po shihet dritë në fund të tunelit.

Drejtësia për shumë kohë e mohuar, sot po jep fije shprese për t’u ndriçuar. Zbulimi dhe dënimi i vrasësve të Xhemajl Mustafës është sado pak lehtësim për familjarët e Xhemës dhe qytetarët e Kosovës.

Drejtësia s’mund të lihet pikëpyetje, që shpirti i Xhemës me shokë të pushojë i qetë.

Më mirë vonë se kurrë.

U prehtë në paqe, intelektuali, i urti Xhemajl Mustafa.

Burimi/botasot.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *