Home

Lajme

Publikohet dosja për vrasjen e Komandant Drinit, vjen reagimi i parë

No Comments Aktualitet Lajme

Ekrem Rexha, i njohur si komandant “Drini”
Faqja “Ekrem Rexha – Komandant Drini”, ka reaguar pasi në media janë publikuar dosje të UNMIK-ut, që hedhin dritë mbi vrasjen e tij.

Dosja e UNMIK-ut për ish-deputetin me inicialet S.R, e publikuar nga AlbanianPost, flet për vrasjen e Xhemail Mustafës, ish-anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovë që ishte edhe zëdhënës i partisë dhe këshilltar i lartë për media i presidentit të atëhershëm Ibrahim Rugova, atë të Ekrem Rexhës, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe atentatin ndaj Fetah Rudit, ish-deputet i LDK-së.

E faqja në Facebook që mban emrin e Komandant Drinit, ka thënë se derisa portalet publikojnë dosje, kryeprokurori thotë se nuk kanë fakte për vrasjen e tij.

Ata kanë kërkuar drejtësi për vrasjen e tij.

Postimi i plotë i faqes në Facebook:

Portalet i publikojnë dosjet rreth vrasjes së Komandant Drinit!

E kryeprokurori i shtetit thotë se nuk kanë fakte!!!

Drejtësi dhe vetëm drejtësi.

Burimi/botasot.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *