Home

Lajme

Një 22 vjeçar nga Klina i vdekur në aksidentin në Kijevë

No Comments Aktualitet Lajme

Një person ka vdekur dhe nëntë të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën magjistrale Prishtinë- Pejë,

Klina info nmëson se si pasojë e aksidentit ka mbetur i vdekur një 22 vjeçar B.M Nga perlina kline

Në aksidentin e ndodhur rreth orës 14:00, janë përfshirë pesë vetura civile.

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rasti “Në rrugën magjistrale Prishtinë- Pejë përkatësisht në hyrje të fshatit Kijevë. Në këtë aksidnt janë përfshirë pesë (05) automjete civile. Si pasojë e këtij aksidenti një person( drejtuesi) i një automjeti ka humbur jetën, kurse nëntë (09) persona tjerë kanë pësuar lëndime trupore të rënda apo të lehta”.

Në vendngjarje ka dalë policia, njësia e zjarrëfikësve dhe autoambulanta.

Burimi/politikajashtme.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *