Home

Lajme

Thirrje publike pushtetit lokale dhe qendror Tepelenë:

No Comments Lajme Opinion

Të nderuar ju të zgjedhurit nga populli keni detyrim publik të beni të ditur ne njerzeve qe jetojm ne kete bashki Tepelen PERSE NUK PO JEPNI LEJEN E NDERTIMIT E MEMORIALIT TË HORMOVES PERSE????Ju lutemi ju të bashkis dilni hapur ku qendron problemi i kesaj leje ndertimi ku eshte ndjekur çdo proçedur zyrtare dhe ka ngel në zyrat e bashkis Tepelen Na sqaroni perse??? I nderuar kryetar ti rrjedh nga nje familje pateriotesh qe kan luftuar kundra hordhive greke të

bej thirrje lesho lejen qe mbahet peng nga ju ose dil hapur dhe thuaj perse nuk jepet kjo leje!!??E ke bere punen mire deri me tani ke merit vazhdoje dhe mbylle me nder jo me turp kete mandat i nderuar.Kjo krahin e quajtur Laberi si ka duruar kurre hordhit e huaja historikisht dhe sote eshte gati të mos duroj tradhtin po ka të tilla kete kerkojm të na sqaroni???I nderuari Meçan Zotaj iniciatori veteran i UÇK mbeshtet nga pateriot atedhetar brenda dhe jasht vendit per nismen e tij dhe do të perkrahet në çdo veprim të me tejshem per të miren e kombit dhe të SHQIPERIS, mos hidhni shashka dhe fjal të pa kuptimta ne komunitet se gjoja eshte pa leje se gjoja do ta bej kryetari partis socialiste se gjoja duhen specislist, të nderuar sa per sqarim aty ka qene memoriali dhe e kishit harruar per 30 vjet e kishte mbuluar ferra dhe bari as nje dor gelqere nuk i kishit bere, pse tani kerkoni merita per fushat TURP Jepni lejen mos lozni me fatin tuaj ky popull ka armen me të fort ndaj kushdo qe tallet me historin dhe eshte anti Shqiptare ka voten qe ju skeni shanc tia tja tjetersoni por Laberia ka tradit dhe kryengritjen mos harroni.Pakenaqsit i zbusni mos i shtoni mos shifni ata qe u servilosen sepse jan ne pakic perball njerzeve të thjesht të varfer dhe pateriot. Eshte turp per Tepelenen dhe gjith Shqiperin qe nje varreza fantazm e ushtareve grek ne Kelcyre lulezon dhe memoriali i 217 HORMOVITEVE të masakruar nga paramilitaret grek Nuk lejohet nga bashkia Tepelen Turp shifni fotot dhe vlersojeni vete ku jan varrezat greke te ushtareve fantazm ku eshte memoriali Hormoviteve dhe si duan ta bejn pateriotet Shqiptare me në krye iniciatorin të nderuarin Meçan Zotajn dhe gjith njerz të ndershem dhe pateriot qe financuan dhe e perkrahin deri në fund. Jemi me ty Meçan per çdo gje jemi me Shqiptarin dhe per ShqiperinLavdi të reneve 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Burimi/Facebook /Arti Malo /Pateriot qe e duan Atedheun pa interes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *