Home

Lajme

Votoni z. Ira Kurti – Votoni Subjektin numer 5 dhe Kandidatin numer 27 ne Qarkun e Tiranes!

No Comments Aktualitet Lajme

Elektorat ju ftoj ta mbeshtetni fuqishem z. Ira Kurti dhe ta votoni subjektin me numer 5 , Kandidatin me numer 27 ne qarkun e Tiranes .
Une qe ju them mbeshteteni , nuk ju them kot, por ka shume gjera qe zonja ne fjale duhet mbeshtetur , sepse ajo ka lene Kanadane, ku ka dhe pashaporten e atij shteti te fuqishem , me nje demokraci qindra vjecare dhe ka ardhur ne Shqiperi , sepse zemra e shpirti i rrine ne token Ame, ne token e te parve te saj. Ajo ka qene pjestare e te gjitha protestave , nga shoqeria civile qe eshte organizuar ne mbare Shqiperine . Pamjet me foton e saj jane percjelle nga te gjitha mediat kombetare, lokale dhe nderkombetare, ku eshte terhequr zvarre nga policia e Edi Rames . Ajo nuk kerkoi asnjehere te drejte per veten e saj, por per te gjithe ju, per te gjithe ne, qe te jetojme te lire , ne vendin e shqiponjave .
Zonja Ira sjell ne Parlament forcen e femres shqiptare , qe po dhunohet , jo vetem nga burri, por dhe nga politika e 30 viteve e thene “Demokraci” . Ajo do te sjelle nje ze te ri , ne Parlamentin shqiptar, do sjelle frymen e ligjeve me te mira ne boten e qytetruar dhe nuk do te toleroje, ajo eshte nje njeri i pamanipulueshem nga politika e te dy krahve. Ajo din te ece drejt , te thote fjalen e lire, te mbeshtete vetem te verteten . Ma besoni qe do te jete nje fat , jo vetem per ju por per te gjithe kombin , pjesemarrja e saj ne Parlamentin e ri . Tek zonja Kurti jane te gjitha elementet e duhur , qe i duhen nje deputeti, ajo eshte nje patriote , nje atdhetare dhe i don njerzit. Mbi te gjitha eshte nje njeri i thjeshte dhe shume e respektuar . Ndaj mos hezitoni, votoni z. Ira Kurti, se duke votuar kete zonje , keni votuar per dite me te mira , per vete ,per familjen tuaj, per femijet tuaj, per te ardhmen e Shqiperise dhe mekembjen e ekonomise , ne cuarjen e drejtesise atje ku duhet . Nese do votoni z. Ira keni votuar per Shqiperine, keni votuar per Bashkimin Kombetar, sepse z. Ira nuk i perket vetem Shqiperise , por mbare shqiptarise . Keto njerez i duhen sot shqiptarise dhe jo njerez qe jane te shitur tek serbi e greku .
E more vesh tani , voto dhe mos u pendo, se ke bere zgjedhjen e duhur . Me daten 25 prill , voto z. Ira Kurti , me numër 5 dhe Kandidatin numer 27 ne Qarkun e Tiranes!

Kjo thirrje ju vjen nga nje bashkeqytetar i juaji, por qe eshte i tretur larg ne kete ishullin e quajtur “mergim”

Me resppekt per te gjithe

Luigj Shkodrani – Gazetar dhe moderator , ne radion e Diaspores , Projekt 21 , si dhe sekretar i shoqates “Alba- Dansk ” ne Danimarke .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *