Home

Lajme

Përqafim i ngrohtë në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

No Comments Aktualitet Lajme

Albin Kurti nga sot është Kryeministër i Kosovës, shkruan Kosova Post.Votimi i kabinetit të tij qeverisës u bë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.Kurti mori 67 vota për dhe 30 vota kundër dhe asnjë abstenim.Shefi i ri i ekzekutivit, dhjetë ditë më parë njoftoi se do t’i rishikojë të gjitha emërimet në pozita drejtuese të bëra nga Qeveria Hoti.

Ai, madje i bëri thirrje asokohe kryeministrit në detyrë Hoti që të ndalojë çfarëdo forme të rekrutimit dhe punësimit nga aty e tutje, pasi siç tha ai, të gjitha vendimet do të ndërpriteshin nga qeveria në ardhje e tij.

Burimi/java.lajmet.live/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *