Home

Lajme

Mustafa Godina – Nisi fushata per zgjedhjen e deputeteve te kuvendit.

No Comments Aktualitet Lajme

Filluan dy (domethene nje) partite qe na kane sjell ne ket gjendje te “lumtur” te bejne te paditurin. Njera parti eshte partia ne pushtet ku i shkojne te punesuarit nga kjo parti duke kenduar kengen:” moj parti ta lumsha synin”. Keta jane te lumturit qe duartrokasin arritjet e planit 5-vjeçar. Partia tjeter (domethene ajo qe s’ka qene kurre ne pushtet e re fare) me demek demokrate qe don me nis per here te pare me mendu per ket vend. U quajt demokrate ne 90 por nuk kish asnje ideal demokratik. Ky asht fakt. Pse???? Sepse shkaterroi ne menyre sistematike Vendin tim duke filluar nga ato uzina te vogla simbolike dhe te nevojshme per ket vend te vogel. Shkaterroi hekurudhen e ndertuar me shum mund e sakrifice nga prinderit tane. Dhe nuk u mjaftua me kaq. Filloj shitja e pasurive tona . Nuk kemi me hidrocentalet qe ndertuan prinderit tane. Nuk eshte me nafta pasuria e jone. Nuk eshte me uji pasuria jone. Kjo eshte gjysma e partise qe don me ardh ne pushtet eshte krejt e re me besoni. Gjysma tjeter ka ba shume. Eshte ne pushtet. Ajo e ka topin. Kjo gjysem na ka sistemu vetllat por na ka nxjerr syt. Pse????? Dhe syt jan ma t ‘rendesishem se vetllat. Kush jane syt???? Jane ata qe ne nuk do te mund ti kemi kurre ketu. FEMIJET TANE !!!!!!! Kane ba rruge s’ka kush me ec n’to. Kemi ba shpia nuk banon kush n’to. Ku ishe hiç gjekundi, ça bane hiçasgje. Kjo eshte PARTIA jone 30 vjeçare. E ndare ne dy parti. Njera quhet e majte dhe tjetra e djathte. Nuk dua ta permendi emrin e asaj famozes parti familjare . Ku eshte perkufizimi me i goditur i hajdutnise e thene ne menyre “shkencore” korrupsion. Une atij qe perveteson djersen dhe mundin e ketij populli mjaft puntore nuk kam me i than kurre ‘i korruptuar, por HAJDUT. Pra kjo eshte partia e “trete”. Duhet te jemi shume te qarte se kemi perballe nje grup qe nuk ka patur qellim te pare interesat popullore por vetem intetesat e xhepave te vet. Nese ne nuk reflektojme ne keto zgjedhje nese ne nuk e çojme ket politike hajdute ne shtepi do te vazhdojme te thellojme akoma me shume gropen qe na kan krijuar. Mustafa Godina do “luftoj” me gjith mundesin qe kam te jem ne krahun e atyre qe sot si kane djemt dhe vajzat ne shtepine e vet. Do te jem ne krahun e atyre qe s’kane mundesi te gjejne pune duke luftuar te gjeje vend ligji mbi papunesine. Do te jem ne krahun e atyre qe per nji vend pune ju eshte kerkuar 5000 euro. Do te jem ne krahun e atyre qe naften ta marin me çmim me te ulet sepse nafta e jona. Do te jem ne krahun e atyre qe rrymen elektrike ta paguajne shume me pak sepse hidocentalet jane pasuria jone. Mustafa Godina do te ‘luftoje, per realizimin e ketyre ideve ekonomike. Idea ime do te jete POLITIKE EKONOMIKE dhe jo POLITIKE POLITIKE. VOTONI VOTONI!!!! DILNI!!!! NA MBESHTETNI!!!! VOTONI NISMA THURJE! VOTONI nr.13 Mustafa GODINA!

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *