Home

Lajme

Kanalet televizive te shitur, e ne kurveri te zhytur !

No Comments Lajme Opinion

Nga Partiaemigracioni Shqiptar Kostaq Papa

Kanalet televuzive te dale hapur ne mbeshtetje te pushtetareve apo finacuesve, kanalet e blera nga politika e vjeter, duke u perpjekur te cojne cdo vote te padroni i tyre, perpiqen te bejne gjithshka duke dale nga misioni, duke u perpjekur te zhvleresojne te tjeret me paramendim e strategji te qellimshme denigruese kane shkelur ligjin per median dhe ligjin per zgjedhjet!
Ata pa dashje na bejne dhe nder duke na publikuar sepse e verteta eshte qe kush sulmohet ka vlere.
Por duhet marr masa serioze ndaj ketyre mediave veprimi te cilave eshte i qellimshem dhe denigrues dhe ne shkelje te ligjit!
Meqenese nuk u japim dot lek dhe tendera u themi:
Faleminderit qe na beni publicitet.
Dhe pse emisioni juaj skishte asgje me vlere e asgje per mua, sepse si kushdo mund te gjendet ne nje zyre, ne emer te se vertetes ju them se keni shkelur ligjin e do te merren masa nga drejtesia.
Ndersa ne si te na mburni e si te na tallni ju nuk na mposhtni dot ne rrugen per mbrojtjen e Kombit, Familjes dhe Shoqerise qe ju e sulmoni perdite me emisionet hibride dhe bombardimet e shthurjes dhe kurverise mediatike te ekranit tuaj antishqiptar te shitur te Athina dhe Beogradi ashtu si padronet tuaj te shitur per nje tufe lekesh te piste!
Po afron dita qe shqiptaret tju ndeshkojne!
Ky shekull eshte i shqiptareve.Po jo i plehrave si ju. Shekull i Shqiptareve qe nuk shiten, qe jane te ndershem qe e duan Atdheun e sakrifikojne per te ndersa ju i vidhni ata dhe shtetin!
Mallkuar qofshi!
Shqiptaret do ju ndeshkojne!
Dhe Zoti do ju ndeshkoj ne emer te Shqiptareve !
KOSTAQ PAPA DEPUTET
Kandidat i ABEOK Nr.5 dhe
Nr 1 ne liste per Qarkun Tirane

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *