Home

Lajme

BDI i del në mbrojtje Zaevit dhe Mickovskit për çështjen e regjistrimit

No Comments Aktualitet Lajme

Pas deklaratave të Zaevit dhe dhe Mickoskit në lidhje me regjistrimin ka reaguar edhe partia e Ahmetit.

BDI-së nuk i pengon që ” dyshja maqedonase” Zaev – Mickoski kanë vendosur për shtyrjen e procesit të regjistrimit.

Në vijim ja reagimi i plotë i zyrtarëve të BDI-së:
Regjistrimi SHTYHET! Pra nuk do mbahet siç ishte e planifikuar nga 1-21 Prill por nga 5-30 Shtator! Regjistrimi i Diasporês NUK NDËRPRITET! Pra, ai vazhdon kështu si që zhvillohet tani, deri më 30 Shtator. Regjistrimi NUK ANULOHET!

Burimi/portaliarena.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *