Home

Lajme

Kjo bukuroshe nga jugu i Shqiperisë , mjelë lopën, shiheni çfarë komente merr

No Comments Argëtim Thashetheme

Për dallim nga shumë femra nëpër fshatra të ndryshme shqiptare që sot hezitojnë të merren me lopët e shtallat, kjo bukuroshe nuk ka hezituar të mjelë lopën dhe të bëjë edhe fotografi duke kryer këtë punë, e cila më pas është hedhur në rrjetet sociale. Sigurisht që ajo pas punës së saj do të jetë pastruar dhe nuk do të kenë mbetur gjurmë papastërtie, dhe fëmijët e gjithë familja, sikurse edhe ajo vet do të mund të konsumojnë çumësht të freskët dhe produktet që dalin nga qumështi. Fotografia është bërë diku në Shqipërinë Jugore. Komentet e komplimentet rreth fotos kanë qenë të shumta e të ndryshme. Shumica nga ato kanë qenë pozitive, ndërkohë që një pjesë, të ndikuar nga rrethanat kanë shfaqur bindjen se kjo punë nga kjo femër është bërë vetëm sa për fotografi.
Ja disa nga komentet rreth fotos, ashtu si janë shkruar:

“Keshilloj t’i kthehemi tradites se punes si kjo vajze, qe te ushqehemi me ushqim Bio.Respekt per punetoret.”

“Mirë qe po dika me mjel lopë se pasha besen kto vajzat e sodit s’dojn as eren me ja ndi lopes”.

“Lum kush e merr këtë vajz per grua valla”.

“Lum ajo familje si te ka, krenohu mori moter me punen si e bon sepse ti meriton krejt pasunin edhe pragun e deres me shit per ty…”.

“Na kishte marre malli per nje vajze si ti zoti ti plotesofte te gjitha deshirat qofshe e lumtur”.

“Moj bukuroshe, Peréndia t’i paska fal të gjitha, té lum ata prindér qfar goce paskan, moti kohé s’kam parë goca duke mjel, bravo, puna kurr s’éshtë e keqe, puno se puna té bén njeri, té rroj sa malet kjo motra jonë Shqiptare”.

Burimi/zc24news.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *