Home

Lajme

Gafa e radhës e Albin Kurtit, ngatërron Prekazin me Gllogjanin

No Comments Aktualitet Lajme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar sot se Qeveria e Kosovës, ka marrë vendim për të themeluar Komitetin Ndërministror për përzgjedhjen e projektit dhe monitorimin e procesit të zbatimit të projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Por në njoftimin e bërë në Facebook dhe të shoqëruar me fotografi, Kurti ka bërë një ngatërrim.

Ai ka vendosur fotografi kur kabineti qeveritar ishte në kompleksin memorial në Gllogjan, ndërkohë që fjalën e kishte për Kompleksin Memorial në Prekaz.

Pas një kohe, duket se ata që e mirëmbajnë faqen e Kurtit e kanë kuptuar gabimin dhe e kanë përmirësuar, mor megjithatë Magazina.al e ka ruajtur versionin e parë të postimit të kryeministrit.

Burimi/lajmishqip.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *