Home

Lajme

Vuqiç vjen me Reágim ndaj Vjosa Osmanit: “As mos ëndërroni që Sèrbìa do ta njohë Kosovën”

No Comments Aktualitet Lajme

Gjatë ditës së Mërkurë Presidenti i Sèrbisè Aleksandr Vucic theksoi se autoritetet në Prishtinë mos të ëndërojnë se Sèrbia do ta njohë Kosovën.

Ai u deklarua shkurt ndaj pretendimeve të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ka thënë se prapa gjitha “non papers” të kohëve të fundit qëndron Serbia.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të martën se të gjitha dhe idetë e paraqitura në to, janë des ta bil iz uese për rajonin.

“Më lejoni t’ju them menjëherë se ajo që është shkruar në të nuk do të ndodhë, njohja nuk është e pranueshme për Serbinë,” deklaroi Vuçiq para gazetarëve në Novi Sad.

Burimi/todaynews33.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *