Home

Lajme

Skender Lazaj – ENDRRA E ÇARTUR

No Comments Argëtim Letersi

As i vdekur as i gjallë, iki, iki nëpër ëndërr
Ku më shpje moj ëndërr vallë, ku më çon?!
Më ngjit qiellit me ca shkallë, më fut në një zemër
Në një zemër që gulçon!

Nga t’vrrulltat rrahje njoha, zemrën tënde të plagosur
Bëra ëndrrën ta zgjoja, por më kot
Doja shumë të t’përqafoja, dhe pse i brengosur
Se t’kam dashur fort!

Por ti ikje si një hije, unë nga pas si ëndërr
Ah moj ëndërr ku më shpje, ma plase k’të zemër!

Skender Lazaj Trebeshina
04 Maj 2021 Bs It

Burimi/Facebook/Skender Lazaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *