Home

Lajme

Deputetja e Vetëvendosjes kërkon liri për Palestinën: Harron ambasadën në Jerusalem

No Comments Aktualitet Lajme

Edhe një deputete e VV-së është solidarizuar me popullin palestinez pas incidenteve të fundit në Jerusalem dhe Gazë.

Bëhet fjalë për deputeten me emrin Fjollë dhe mbiemrin Ujkani.

Ajo në fotografinë e parë të publikuar shkruan “Free Palestinë” [Çlirojeni Palestinën], derisa në të dytën ka ndarë një raportim ku tregohet se bombardimet e Izraelit në drejtim të Gazës kanë shkaktuar vrasjen e nëntë fëmijëve.

Qeveria e Republikës së Kosovës tanimë ka vendosur që ambasada e Kosovës të jetë në Jerusalem, duke e njohur kështu Jerusalemin me territoret e pushtuara si kryeqytet të Izraelit.

Vetëvendosje me Kurtin kishte pasur qëndrim krejtësisht të kundër dikur.

Burimi/periskopi.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *