Home

Lajme

Korça, djepi i kulturës shqiptare a do të festojë me antishqiptarin Bregoviç?!

No Comments Lajme Opinion

Skënder Sadri KAPITI

Thuhet e shkruhet se në Festën e Birrës , organizatorët e saj kanë ftuar një farë këngëtari serb , një farë Bregoviç, por i cili u ka kënduar dhe ka himnizuar krimet dhe genocidin serb mbi shqiptarët e Kosovës. Nese kjo është e vërtetë, atëhere ky është një injorim i madh që organizatorët e festës po i bëjnë djepit të kulturës e të qytetërimit shqiptar, Korçës së patriotizmik kombetar të penës e te pushkës,Korçës së serenatave. Po, pse paska nevojë Korça që të festojë me këngëtarë serb ,kur Shqipëqria e Kosova kanë shumë e shumë këngëtarë të mëdhenj. Pse a nuk e dinin organizatorët se ka këngëtare shqiptare me famë botërore si Rita Ora, Dua Lipa. Bebe Rexha etj. që t’i ftonte në Festën e Birrës?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *