Home

Lajme

“Se keni provuar t’ju vrasin nënën në sy”, Stresi reagon koncertin ku do të këndojë Bregoviq

No Comments Lajme Opinion

Stresi përmes një postimi në Instastory i është bashkuar thirrjeve të artistëve për bojkotim të koncertit ku do këndojë Goran Bregoviç.

Reperi shprehet se vetëm shqiptarët e Kosovës e dinë çfarë kanë kaluar gjatë luftës me Serbinë, ndaj “ne nuk mund t’ju hapim plagë duke ftuar dikë që ka frymëzuar ushtarët serbë”.

“Ju analista shqipetar, nenkryetar dhe kryetar lopcar. S’kemi nevoje as per artin e as per boten e Serbise. Nuk e kemi perjetu ne masakren e Kosoves, nuk kemi humbur ne motren, femijen, baben, vellain apo kusherinjte, nuk kemi qen pjese direkte e kesaj fatkeqesie por ka qene populli e shqiptar i Kosoves qe i ka vujt keto masakra ndaj e keni shume te lehte te flisni per serbin dhe ti pritni ne konakun tuaj.

Burimi/Periskopi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags: