Home

Lajme

Rama takon kampionet olimpike të xhudos, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqin

No Comments Broadcasting Kulture

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot dy kampionet olimpike në xhuro, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqin.

Në një postim në mediat sociale, Rama shkruan se dy kampionet dhe trajneri i tyre e kanë vizituar atë buzë detit Jon.

“Nder i madh të mikpres buzë Jonit dy kampionet e arta olimpike, Norën e Distrian, së bashku me Dritonin, trajnerin e tyre fenonemal dhe miqtë e tjerë”, shkruan kreu i qeverisë.

Më tej Kryeministri shprehet se shumë shpejt do të shkojë në Pejë për të mësuar më shumë për eksperiencën e tyre fantastike.

“Me respekt krejt të posaçëm për forcën e jashtëzakonshme të shembullit që na japin, uroj t’i vizitoj së shpejti në Pejë për të mësuar prej eksperiencës fantastike të shkollës së tyre të kampionëve”, mbyll postimin Rama.

Burimi/tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *