Home

Lajme

Gjermania mbështet ”Open Balkan”, Rama: Dera është e hapur, por as nuk përfshijmë dot kënd me zor

No Comments Aktualitet Lajme

Gjermania mbështet nismën ”Open Balkan”, dhe kryeministri Edi Rama i drejtohet Kosovës, duke thënë se dera është e hapur, por nënvizon se as nuk përfshijmë dot kënd me zor. Po ashtu Rama zbulon se Gjermania po kërkon nënshkrimin urgjent të marrëveshjeve për Tregun e Përbashkët Rajonal para Samitit BE-Ballkan, i cili do të mbahet në 6 tetor.

Postimi i plotë

“ÇUDI”! Qeveria gjermane e mbështeska Open Balkan ndryshe nga çfarë u thuhet njerëzve në Prishtinë e Tiranë prej atyre që s’pyesin për Amerikën dhe jo vetëm kaq, po kërkon nënshkrimin urgjent të marrëveshjeve për Tregun e Përbashkët Rajonal para Samitit BE-Ballkan në 6 tetor!

Open Balkan thotë qeveria gjermane duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe po, patjetër, kështu duhet të jetë e ndaj dera është e hapur, por as nuk përfshijmë dot kënd me zor, as nuk rrimë dot të presim sa t’u mbushet mendja atyre që s’duan të kuptojnë se kjo është rruga e të ardhmes!

Burimi/kohajone.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *