Home

Lajme

Pritjes i erdhi fundi! Do ju ike mendja kur te shikoni sa shume veta do marrin pjese. Ja se kur fillon.

No Comments Argëtim Thashetheme

Programi më i ndjekur i dashurisë dhe më i komentuari nga publiku i gjerë e mediat rozë “Për’Puthen” fillon së shpejti, pikërisht të hënën e parë të shtatorit.Lajmin e bën të ditur vetë autòrja e programit Olsa Muhameti, nëpërmjet një bashkëbisedimi të hapur në llogarinë e saj Instagram.

Ajo tregon se puntata e parë e këtij programi do jetë pikërisht me datë 6-shtator dhe ndér 8 mijë aplikime online dhe jo vetëm vetëm 500 janë përzgjedhur për audicionet.Nga këto 500-vetëm 16-djem janë përzgjedhur të jenë pjesë e programit “Për’Puthen” aplikimi për djemtë tashmë është mbyllur pasi numri i djemve pjesëmarrës konkurrent në “Për’Puthen” është plotësuar.

Ndërsa përsa i përket vajzave, ashtu si vitin e kaluar edhe këtë vit, formati është i njëjtë dhe numri është më i reduktuar se i djemve.Deri më tani janë përzgjedhur vetëm 3-vajza por aplikimi për audicione vazhdon akoma, kujtojmë se akoma nuk kemi të përzgjedhur nga vendi fqinj, Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *