Home

Lajme

Ceremonia milionere e fejeses te bamiresit Arber Hajdari ne Pallatin e Brigadave

No Comments Argëtim Thashetheme

Pak kohe me pare Arber Hajdari, themeluesi i fondacionit te bamiresise “Fundjave ndryshe”, ka prezantuar vajzen qe i ka rrembyer zemren, e cila eshte vajza e pronarit te Devolli Group.

Mbremjen e djeshme ai ka organizuar fejesen e tij ne Pallatin e Brigadave. Nje darke qe ka kushtuar miliona leke dhe te ftuar kane qene te gjithe qeveritaret e personazhe te njohur te ekranit.

Ai ka patur te ftuar kengetaren Anxhela Peristeri e cila sipas burimeve te Kryefjala.com ka marre 5000 €, Gena gjithashtu 5000 € dhe violinistet Albana Leka dhe Inis Memisharaj kane marre 2000 €.

Gjithashtu qeraja e Pallatit te Brigadave kushton mbi 10.000 euro. Shifra marramendese te harxhuara vetem per fejese, dasma e te preferuarit te qeverise nuk merret me mend sa mund te shkoje.

Burimi/shkoder.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *