Home

Lajme

Njoftim! – Lëvizia Atëdhetare Rrënjet Pellazgo-ilire

No Comments Aktualitet Lajme

Njoftojmë te gjithe te interesuarit!
që e ndjene se jane te afte per ti Sherbyer Kombit ne interesin Kombetare dhe jo ate personal!
Jane te lutur te marrin pjese si drejtues te kesaj Levizje Atedhetare!
Per te mbrojtur te drejtat tona dhe barazi etnike sipas komventes Nderkombetare!
Duhet te mbrojme me ç’do kusht dhe çmim!
trojet minimale te Arberit! Ato i perkasin Kombit tone Populli Shqiptare!
Dhe keto troje nuk mundet ti skllaveroje nje turme e qorruar dhe te fshijne historine e pergjakur te nje Kombi te vuajtur!
Ky komb eshte i yni dhe duhet sëbashku ta ribashkojme te filloje rilindja Kombetare nga Skllavopronaret!
Ne kete levizje lejohen per ta drejtuar,
1) te gjithe kundershteret e rregjimit diktatorial!
si te persekutuar Politik!
2) te gjitha ata intelektual arkitekt ingjinjere nga Dardania ata kane paresi ne kete levizje, por nuk duhet te kene qene funksionar politike Prishtine-Tirane,
3) te gjitha ata qe nuk kane qene te angazhuar ne politike krahina e Ilirides Macedonia e veriut! Kane perparesi ne kete levizje,
4)Te gjithe intelektualet Qam apo Arvanitas ne shtetin helen sot jan te ftuar te behen pjese e kesaj levizje !
5) te gjitha intelektualet e malsise se madhe mali i zi, jane te ftuar te vijne, edhe malsia e madhe ka periuritet ne kete levizje!
Vullneti juaj Kombi yne e ka pritur me shekuj!
Bashkimi dhe dashuria e nje Populli kurre nuk mund te Shkaterrohet!!
Stafi i Levizjes Atedhetare Rrenjet PELLAZGO-ILIRE!
Kryetari aktual! Dritan Doda i Skurajve!
Dr, Profesor Histori etnologjise,
Z. Riza Mucaj !
Drejtoresha e çeshtjes sociale dhe e medias,
zonja, Ejona Grozha !

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *