Home

Lajme

Një drekë në TvKlan ku na u bashkua dhe vëllai i Matildës.

No Comments Argëtim Histori

Diten e diele te dates 19 shtator 2021 , ne emisionin “E diela Shqiptare” ne rubriken “Ka nje mesazh per ty ” ishte nje rast shume interesant , midis dy te rinjve qe duheshin , por qe nena e djalit ishte nje xheloze dhe nuk donte qe djali te martohej me vajzen qe dashuronte . Djali edhe pse me miratimin e babait, nena kembngulte ne te sajen. Djali ishte “nje cun mamaje” dhe kjo e veshtiresonte dashurine midis dy te rinjeve , ndaj dhe vajza kishte probleme qe i shkaketonte nena e djalit dhe vazhdimisht kishin konflikte !

Edhe pse cifti filloi te bashkejetonte , perseri kishte probleme te shkatetuara nga nena e djalit . Cifti largohet nga Kanadaja dhe vine e jetojne ne Durres dhe aty nuk gjejne rehati edhe aty vjen e ema dhe krijon probleme . Me pas vajza detyrohet te lajmeroje familjaret e saj te vine e ta marrin dhe ajo heq unazen qe i kishte dhene djali dhe largohet me familjaret e saj qe jetonin ne Lezhe . Djali qe kishte 20 dite pa kontaktuar fare me vajzen , zihet ngusht dhe mendon se rruga e vetme eshte ti drejtohet rubrikes ” Kam nje mesazh per ty ” dhe ketu i kerkon vajzes qe te kthehet per te vazhduar jeten e tyre , duke e filluar nga e para dhe duke marre nje shtepi me qera ne Tirane , por vajza e dashuronte djalin, por nuk kishte garanci se djali , vertete do te vepronte ashtu sic fliste, se ai i kishte premtuar disa here , por qe djali nuk e kishte mbajtur fjalen, por dhe familja e vajzes ishin zhgenjyer shume nga djali edhe pse ai i tregoi historine e tij , deri diku te vertet, me disa gjera qe nuk i tregoi, kjo sipas nenes se vajzes qe e degjoi historine e treguar nga i dashuri i vajzes , apo bashkeshorti , se cifti kishte bere nje martese . Takimi ne studion e te dieles shqiptare tregoi se , vajza e dashuronte shume djalin, por priste nga ai qe te tregohej i matur ne vendimet e tij dhe donte qe ti jipte kohe te reflektonte , por nuk do tja mbyllte telefonin, do te komunikonte me te , por jo te kthehej njehere per njehere tek djali , sepse dhe presioni tashme i familjes se vajzes ishte i madh, se ata i kerkonin vajzes ta mbyllte kete histori , se djali nuk ishte i qendrueshem ne vendimet e tij. Me gjithe kembenguljen e djalit , vajza ju lut , qe ta mirekuptoje ne vendimin e saj dhe te familjes se sj, duke i premtuar se per nje kohe do te rrinin ashtu te shkeputur nga njeri tjetri, vetem me komunikim, nepermjet telefonit.

Por duket me insistimin edhe te Ardit Gjebrese , duke pare dashurine e madhe qe ekzistonte midis dy te rinjeve , ne dreken e organizuar ne mjediset e Tv Klanit , kane rene dakort , ne prani te nenes se vajzes dhe vellait te saj , qe cifti te takohen sa here te done, por mos te bashkejetojne per nje fare kohe te pacaktuar , deri sa djali te bintet per hapat e tij qe do te hedhe ne jeten e tij , per te bashkejetuar me vajzen qe dashuron . Kete e tregon dhe mesazhi qe Ardit Gjebrea kishte hedhur pas rubrikes ” Kam nje mesazh per ty ” , ne istagram .

Mesazhi i plote :

Ardit Gjebrea – Një drekë në TvKlan ku na u bashkua dhe vëllai i Matildës.Nuk ishte e thjeshtë, por mbërritëm një pakt.Çifti nuk do bashkëjetojë për momentin, por do takohen sa herë të dëshirojnë.Familja ra dakord të mos e ndalojë Matildën.Duke u takuar dhe duke ndejtur bashkë, me kohë le të kuptojnë se vërtetë mund të shkojnë përpara në këtë marrëdhënie. A do jetë Sikedi këmbëngulës deri në fund, për një ndryshim raporti me familjen e tij?Koha do ta tregojë udhën e duhur.

Shkruar nga Luigj Shkodrani – Danimarke

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *