Home

Lajme

Skender Lazaj – KOB- I FJALES

No Comments Argëtim Letersi

Kob-i fjalës “Lamtumirë”
kur nga buz-e tua u shkul
porsi copë akull-i ngrirë
m’u n’zemër thellë m’u ngul.

S’ngrita zi dhe as vajtime
për dritë që s’pata në sy
s’m’u dhimbs fare zemra ime
por thellë saj të kisha ty !

Kujtime që vijnë me erën
dikur ndodhur në rini
me dashje m’thyeve zemrën
me të vrave dhe vehten ti!

Skender Lazaj Trebeshina
07 Tetor 2021 Bs It

Burimi/Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *